PGNiG Superliga jak co roku włączyła się w obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości w nietuzinkowy sposób. W poprzednim sezonie zawodnicy specjalnego meczu niepodległościowego zagrali w dedykowanych biało-czerwonych strojach z podobizną Józefa Piłsudskiego. W tym roku, kibicom została zaprezentowana gigantyczna biało-czerwona flaga. W ten wyjątkowy projekt wspólnie z PGNiG Superligą zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polce, Biuro Programu Niepodległa oraz gospodarz meczu klub NMC Górnik Zabrze.
ZOBACZ: Trwa zwycięska seria Perły
To zaszczyt i ogromna przyjemność prowadzić takie projekty. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała rocznica. W tym roku również chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego - mówi Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superliga sp. z o.o.. - Rozmiar flagi ma wymiar symboliczny, gdyż nie on jest najważniejszy. Chcieliśmy zebrać wokół niej ludzi, gdyż barwy narodowe mają dla każdego Polaka ogromną wartość. Staramy się, żeby PGNiG Superliga była czymś więcej niż tylko rozgrywkami piłki ręcznej - dodaje Należyty.
ZOBACZ: Chrobry postawił się VIVE
Do rozwinięcia flagi potrzebne było aż 60 osób. Zaangażowani w to byli zawodnicy NMC Górnika Zabrze i Azotów-Puławy oraz uczniowie z zabrzańskiej szkoły. Biało-czerwone barwy miały wymiary 19x30,4 m., o powierzchni 577,6m2. Uszyta była z 7 trzydziestometrowych białych i czerwonych pasów, a do Zabrza trafiła prosto ze specjalnej szwalni w Świnoujściu.
Od dzisiaj ogromna biało-czerwona flaga będzie towarzyszyła żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Po raz pierwszy flaga, na meczu reprezentacji, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada w Lubinie).
W hitowym starciu czwartej z trzecią drużyną rozgrywek PGNiG Superligi pewnie zwyciężył NMC Górnik Zabrze z Azotami-Puławy 32:25.
ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Lewandowski z dystansem o Złotej Piłce. "Skupiam się na innych rzeczach"