PGNiG Superliga Kobiet. MKS Perła - Start: zwycięska seria mistrzyń Polski trwa

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin nie zwalniają tempa w PGNiG Superlidze Kobiet i triumfowały po raz dziesiąty z rzędu w obecnym sezonie. Tym razem mistrzynie Polski w 10. kolejce ograły przed własną publicznością Start Elbląg 33:23.

Tomasz Rosiński
Kinga Achruk Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Kinga Achruk
Środowe starcie w Lublinie zapowiadało się ciekawie, aczkolwiek jego zdecydowanymi faworytkami były podopieczne Roberta Lisa, które w obecnym sezonie polskiej ekstraklasy wygrywają mecz za meczem (chciały przedłużyć zwycięską serię do 10 wygranych z rzędu).

Sam początek rywalizacji był wyrównany (3:3 w 7. minucie potyczki), ale z czasem zaczęły przyspieszać gospodynie. W szeregach MKS-u Perły skuteczne były Aneta Łabuda oraz Kinga Achruk, dzięki którym miejscowa ekipa po pierwszym kwadransie prowadziła 8:4.

Ambitnie walczyła Milica Rancić, lecz miała zbyt małe wsparcie ze strony klubowych koleżanek. Przyjezdne nie potrafiły powstrzymać naporu lublinianek, które w pierwszej połowie spotkania odniosły wiktorię 16:11.

Na drugą odsłonę zawodów szczypiornistki z Lubelszczyzny wyszły bardzo skoncentrowane i starały się kontrolować boiskowe wydarzenia. Zawodniczki prowadzone przez trenera Lisa grały szybko, kombinacyjnie i rzucały z różnych pozycji (24:16 w 42. minucie).

Nieźle wśród elblążanek radziła sobie Aldona Szupyk, która ostatecznie zakończyła konfrontację z dorobkiem ośmiu goli. Natomiast Start Elbląg uległ Perle Lublin różnicą dziesięciu trafień (23:33).

PGNiG Superliga Kobiet, 10. kolejka:

MKS Perła Lublin - Start Elbląg 33:23 (16:11)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Olek, Łabuda 4, Szarawaga 3, Gęga 5, Matuszczyk 2, Królikowska 3, Nocuń 2, Nosek 1, Gadzina 3, Blazević 4, Achruk 6.
Karne: 6/6.
Kary: 4 min (Szarawaga i Blazević - po 2 min.).

Start Elbląg: Pająk, Orowicz - Waga 1, Garczarczyk 1, Pękala 1, Cygan 1, Kaczmarek 1, Trbović 2, Szulc, Szupyk 8, Dronzikowska, Stapurewicz, Rancić 8.