PGNiG Superliga Kobiet: Eurobud JKS Jarosław w drodze po sukces. KPR Ruch odprawiony z kwitkiem

Nie było niespodzianki w Jarosławiu. Miejscowy Eurobud JKS pokonał KPR Ruch Chorzów 36:29. Beniaminek PGNiG Superligi ma już na swoim koncie 6 zwycięstw i jest jedną z rewelacji sezonu.

Michał Gałęzewski
Hanna Rycharska WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Hanna Rycharska
Zdecydowanymi faworytkami sobotniego spotkania w Jarosławiu były gospodynie, które w tym sezonie wygrały już pięciokrotnie. Również na samym początku spotkania zawodniczki z Podkarpacia pokazały klasę. Gdy w 8. minucie bramkę rzuciła Julia Pietras, na tablicy wyników jarosławskiej hali było już 4:1.

Ruch jednak tego dnia nie chciał zejść z boiska pokonany. W Jarosławiu gra toczyła się bardzo szybko, było wiele rzutów z obu stron i spotkanie szybko się wyrównało. W ekipie gości, skuteczna była Katarzyna Masłowska. Zawodniczka chorzowskiej drużyny szczególnie dobrze spisywała się na siódmym metrze i była niepokonana w rzutach karnych.

Zespół z Chorzowa, który tylko raz triumfował w dotychczasowych spotkaniach, ligowych błyskawicznie doszedł do rywala i mecz toczył się bramka za bramkę. Jeszcze w ostatniej minucie, gdy trafiła Magdalena Drażyk, ekipa ze Śląska prowadziła 17:16. Wynik I połowy ustaliła jednak Moniky Karla Novais Bancilon.

Sen Górnika trwał tylko połowę. Zobacz więcej!

Po zmianie stron, Eurobud JKS Jarosław zdołał jednak zagrać tak, jak by sobie wszyscy kibice tego klubu życzyli. Jarosławianki w ciągu pięciu minut rzuciły aż sześć bramek, z czego trzy były autorstwa Magdy Balsam. Ten moment spotkania kompletnie ułożył mecz szczególnie, że gospodynie przepuściły kolejny atak. Po kwadransie drugiej połowy, jej wynik wynosił już 11:2!

KPR Ruch Chorzów co prawda zdołał odrobić do końca spotkania kilka bramek, jednak o walce o przynajmniej remis i rzuty karne nie było już mowy. Eurobud JKS wygrał 36:29 i dopisał kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Jarosławianki umocniły się w czołowej piątce ligi i niewykluczone, że powalczą o medal. KPR Ruch wciąż znajduje się natomiast na ostatniej pozycji.

Dominacja mistrzów Polski w Lidze Mistrzów. Zobacz więcej!

Eurobud JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 36:29 (17:17)

Eurobud JKS: Szczurek, Backiel - Turkalo 8, Balsam 7, Bancilon 6, Kozimur 4, Szymborska 4, Pietras 3, Strózik 3, Doniec 1 oraz Bieńkowska, Luberecka.