Veszprem szykuje hit. Jorge Maqueda łączony z potęgą

Telekom Veszprem może znacznie wzmocnić prawą stronę rozegrania. Z klubem łączony jest Hiszpan Jorqe Maqueda z Picku Szeged.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jorge Maqueda Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Jorge Maqueda
O potencjalnym transferze poinformował portal Handball-Planet. Hiszpanowi w 2020 roku wygasa umowa z Pickiem Szeged, odwiecznym rywalem... Telekomu Veszprem.

ZOBACZ: Sensacja w Szczecinie

Najbardziej utytułowany węgierski klub będzie prawdopodobnie potrzebował mańkuta. Kent Robin Tonnesen niedawno zerwał ścięgno Achillesa i nie wróci do gry przez kilka miesięcy. Wracający po kontuzji Paweł Paczkowski jest związany z Veszprem do końca sezonu 2019/20, chyba że Davis będzie chciał go zatrzymać na kolejny rok. Egipcjanin Omar Yahia dopiero uczy się europejskiej piłki ręcznej.

32-letni Jorge Maqueda grał już w największych klubach w Europie - Vardarze, Nantes i Barcelonie. Jest etatowym reprezentantem Hiszpanii, choć Jordi Ribera niedawno odstawił go od kadry.

Na ewentualne odejście gotowi są w Segedynie. Z Pickiem związani są Luka Stepancić i znacznie młodszy od Maquedy Stanislav Kasparek. Węgierscy dziennikarze na razie nie potwierdzają informacji o transferze.

Oficjalnie: nowy klub Janca

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. "Kurczę, co ona zrobiła?". Piotr Małachowski dostał niesamowite wsparcie
Czy Jorge Maqueda byłby dobrym wyborem Veszprem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×