I liga mężczyzn, grupa A: SPR GKS Żukowo dobił czterdziestki, USAR wyrwał punkty w Sierpcu

W weekend rozegrano kolejną rundę grupy A I ligi mężczyzn. W większości spotkań wygrali gospodarze, a ważne zwycięstwo w delegacji zaliczyli szczypiorniści USAR-a Kwidzyn.

Michał Gałęzewski
zawodnicy SPR-u GKS-u Żukowo WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: zawodnicy SPR-u GKS-u Żukowo
Kolejka rozpoczęła się w Gdańsku, gdzie SMS ZPRP podejmował Tytanów Wejherowo. Licealiści grali w mocnym składzie i z każdą minutą się rozkręcali. Do przerwy prowadzili już różnicą siedmiu bramek, a w drugiej połowie podwyższyli przewagę do 15 trafień. Skończyło się na wyniku 34:19.

W Sierpcu miało miejsce najciekawsze spotkanie kolejki. Miejscowy Mazur jeszcze na dwie minuty przed końcem prowadził z USAR-em Kwidzyn 23:22, jednak dwie ostatnie bramki zdobył Bartosz Janiszewski, który okazał się bohaterem kwidzynian. Goście wygrali 24:23.

Najwięcej, bo aż 40 bramek rzucili w ten weekend zawodnicy SPR-u GKS Żukowo, którzy wygrali 40:31 z Gwardią Koszalin. W zespole gospodarzy kolejny raz skutecznością błysnął Grzegorz Dorsz, który rzucił 12 bramek dla ekipy z Żukowa. W ekipie gości najskuteczniejszy był Jakub Radosz.

Zawodnicy Juranda Ciechanów walczyli jak równy z równym z Warmią Energą Olsztyn. Jeszcze na 5 minut przed końcem było 31:32, jednak bardziej doświadczeni gracze z Olsztyna zdołali dzięki swojej postawie uniknąć nerwowej końcówki i wygrali 35:32.

Co prawda jeszcze w 36 minucie spotkania Nielba Wągrowiec prowadziła z Meblami Wójcik Elbląg tylko 21:19, jednak końcówka spotkania należała już do gospodarzy, którzy wyszli nawet na 13-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na wyniku 38:28.