PGNiG Superliga. W poszukiwaniu gry. Jędrzej Zieniewicz odejdzie z Gwardii Opole

Gwardia Opole straci jednego z podstawowych rozgrywających. Klub opuści Jędrzej Zieniewicz, któremu zależy na większej liczbie minut na parkiecie.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jędrzej Zieniewicz WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Jędrzej Zieniewicz
- Rozstajemy się w całkowitej zgodzie. Udało nam się Jędrzeja wypatrzyć w trakcie Akademickich Mistrzostw Polski, sprawdził się u nas, ale chce więcej grać i jak najbardziej to rozumiemy. Życzę mu dużo szczęścia i wierzę w jego sportowy rozwój. Decyzja absolutnie nie ma związku z cięciami w klubie, zapadła jeszcze przed pandemią koronawirusa - wyjaśnia nam dyrektor sportowy Gwardii Opole, Tomasz Wróbel.

Jędrzej Zieniewicz trafił do Opola przed sezonem 2018/19. Na początku był zmiennikiem Antoniego Łangowskiego, grał okazjonalnie, ale po jego kontuzji przebojem wdarł się do siódemki i należał do wyróżniających się Gwardzistów (66 goli). Debiutancki sezon zwieńczył brązowym medalem Superligi. Kolejne rozgrywki nie były aż tak udane, 23-latek 44 razy trafił do siatki, ale nie miał tak mocnej pozycji w zespole jak wcześniej.

Na razie nie zapadły oficjalne decyzje o jego przyszłości, ale według naszych informacji Zieniewiczowi najbliżej do MMTS-u Kwidzyn.

W najbliższych dniach z Gwardii odejdzie też przynajmniej dwóch innych zawodników.

ZOBACZ: Oto najlepsi gracze sezonu w Superlidze
ZOBACZ: Mistrz olimpijski w VIVE?

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski chwali przełożenie igrzysk. "Decyzja podjęta w trybie pokoju olimpijskiego"
Czy odejście Zieniewicza to strata dla Gwardii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×