Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Baraż w I lidze bez stawki! Nie będzie awansów do Superligi

Trzy dni przed zaplanowanym barażem o prawo udziału w PGNiG Superlidze gracze Ostrovii Ostrów Wlkp. i KPR-u Legionowo dowiedzieli się, że... nie mają o co grać. Zdaniem władz rozgrywek, kluby nie spełniły wymagań procesu licencyjnego.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
zawodnicy Ostrovii Facebook / Ostrovia Ostrów Wlkp. / Na zdjęciu: zawodnicy Ostrovii

Decyzja Superligi brzmi kuriozalnie, głównie dlatego, że Ostrovia Ostrów Wielkopolski i KPR Legionowo 1,5 miesiąca temu (po długim okresie pandemicznej przerwy) wznowiły pełne przygotowania i szykowały szczyt formy przed barażem. Na trzy dni przed wyjazdem do Łodzi (gdzie zaplanowano mecz) zawodnicy dowiedzieli się, że cały wysiłek okazał się daremny. 

Rozczarowani są też działacze obu klubów, którzy w dobie pandemii próbowali pozyskać sponsorów i budowali wymagany budżet. KPR Legionowo zapowiedział już, że ustosunkuje się do treści komunikatu Superligi.

Prawdopodobnie do rozgrywek ponownie przystąpi 14 zespołów, identycznie jak w sezonie 2019/20.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

Oto treść oświadczenia Superligi:

1) Klub Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. w toku postępowania licencyjnego nie spełnił szeregu kryteriów finansowych, w tym nie przedłożył kompletnego sprawozdania finansowego za rok 2019, nie spełnił kryterium braku przeterminowanych zobowiązań, nie przedstawił sald z pracownikami oraz w sposób znaczny nie spełnił kryterium budżetu gwarantowanego umożliwiającego stworzenie profesjonalnych struktur sportowych i organizacyjnych do występowania w lidze zawodowej na odpowiednim poziomie.
W związku w powyższym, na podstawie §11 ust. 5 lit. e), j), l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, Komisarz Ligi podjął decyzję o nieprzyznaniu Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. licencji.

2) Stowarzyszenie Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia mimo kilkukrotnych wezwań do uzupełnienia dokumentacji, nie przedłożyło żadnych dokumentów wymaganych w procesie licencyjnym. Klub przesłał jedynie wniosek o udzielenie licencji do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021, które jest jedynie formalnym zgłoszeniem chęci udziału w procesie licencyjnym.

Mając na uwadze brak jakichkolwiek dokumentów umożliwiających realną ocenę możliwości startu Stowarzyszenia Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia w rozgrywkach PGNiG Superligi, Komisarz Ligi na podstawie §11 ust. 5 lit. a), e), f), j) i l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, podjął decyzje o nieudzieleniu Stowarzyszeniu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia licencji.

Od wydanej decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP i wnosi się je za pośrednictwem Komisarza Ligi w ciągu 7 dni od doręczenia decyzji z uzasadnieniem.

Czy uważasz, że Superliga zbyt późno ogłosiła decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Maxi-102 Zgłoś komentarz
  A czy drużyna z Kielc, która zalega w wypłatach....i nie ma zamkniętego budżetu na następny sezon dostanie licencję....:?
  • Liton Zgłoś komentarz
   A tak płakali, tak ujadali, że zabiera im się szansę gry w Superlidze itd., a nie złożyli ani jednego dokumentu. Gdzie dziś jest prezes Ostrovii? "Gramy po to żeby awansować".
   Czytaj całość
   No chyba jednak nie... Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa. Legionowo przynajmniej próbowało. Nie mają budżetu, mają zaległości i nie są SA, ale chociaż natrudzili się, żeby coś wysłać do procesu licencyjnego, nie to co Ci co najgłośniej krzyczeli.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×