PGNiG Superliga. Oficjalnie: Doruk Pehlivan wypożyczony do Bundesligi. Zagra w GWD Minden

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Anna Benicewicz-Miazga / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z lewej)
Materiały prasowe / Anna Benicewicz-Miazga / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Zgodnie z zapowiedziami, Doruk Pehlivan zagra w Bundeslidze. Turek, uchodzący za jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywającychm dołączy do GWD Minden.

O zainteresowaniu niemieckiego klubu usługami 21-latka pisaliśmy w czerwcu (więcej o tym znajdziesz TUTAJ). Chociaż o Doruka Pehlivana miały bić się kluby nie tylko zza naszej zachodniej granicy, ale także z Rumunii i Francji, w grę wchodziły głównie dwa niemieckie zespoły: Frisch Auf! Goeppingen oraz TSV GWD Minden. Koniec końców rozgrywający PGE Kielce zdecydował się wybrać ofertę 15. drużyny minionego sezonu DKB Handball Bundesligi.

W nowym klubie Pehlivan zastąpi Mariana Michalczika, który odszedł do Fuechse Berlin. W zespole z Minden Turek będzie występował na zasadzie wypożyczenia z PGE Kielce przez najbliższe dwa sezony.

- Własnie zakończyłem swój pierwszy sezon w Lidze Mistrzów w barwach PGE Kielce i zdobyłem dużo doświadczenia. Myślę, że Bundesliga to bardzo wymagające rozgrywki i dobre miejsce dla każdego zawodnika chcącego się dalej rozwijać. Chcę dać z siebie wszystko w nowym zespole i nauczyć się wielu rzeczy - powiedział Pehlivan, cytowany w oficjalnym komunikacie GWD Minden.

Nowy kołowy w Stali Mielec - zobacz więcej!

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki: Wszystkiego nie zrobimy. Widać dużą poprawę

Źródło artykułu:
Czy Doruk Pehlivan powinien zostać w PGE Kielce?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
Złoty Bogdan
8.07.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Vivunia zagra na tym samym turnieju towarzyskim w Mielcu co Orlen Wisełka. Będzie dodatkowa okazja do wytarcia parkietu "stołeczną" drużyną :)  
Dami Dami
7.07.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Większy beks niż na Mazowszu to nie było, nie ma i długo nie będzie.... :)  
avatar
belmo
7.07.2020
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
A taki dobry był, najlepszy w kiełcach  
avatar
WISŁA1947
7.07.2020
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Na razie cała atencja konsumowana jest na kieleckiego płaczka 'wizjonera biznesu i przyszłości' który od trzech miesięcy niewiele robi poza wypłakiwaniem się w mediach jak to mu źle i jak to ws Czytaj całość
Dami Dami
7.07.2020
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Uuu i znów na Mazowszu noc spędzona na kiblu... :) Może coś napiszecie pod artykułem o prawie Mistrzu Polski.... A może by się cos strugneło wstylu jest mocz.... Tylko gdzie... Hahaha.. :)