PGNiG Superliga. Doruk Pehlivan na drodze do Bundesligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Anna Benicewicz-Miazga / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan w meczu ze Stalą Mielec
Materiały prasowe / Anna Benicewicz-Miazga / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan w meczu ze Stalą Mielec
zdjęcie autora artykułu

Frisch Auf Goeppingen i GWD Minden to dwie drużyny najbardziej zainteresowane wypożyczeniem tureckiego rozgrywającego PGE VIVE Kielce, Doruka Pehlivana.

O możliwym niemieckim kierunku mówił prezes Bertus Servaas na konferencji prasowej, podczas której ogłosił także koniec finansowania klubu ze strony VIVE Group. Według "Gazety Wyborczej Kielce", zainteresowanie rozgrywającym zgłaszają też kluby z Rumunii i Francji.

Dorukowi Pehlivanowi najbliżej jednak do Bundesligi. We Frisch Auf Goeppingen Turek rywalizowałby z uznanym ligowcem Sebastianem Heymannem i ściągniętym Duńczykiem Tobiasem Ellebaeckiem. W TSV GWD Minden mógłby zastąpić odchodzącego do Fuechse Berlin Mariana Michalczika.

21-letni rozgrywający przychodził do Kielc z łatką wielkiego talentu, brylującego w lidze austriackiej. W Superlidze rozgrywał dobre mecze, ale w debiutanckim sezonie Ligi Mistrzów spisywał się przeciętnie.

Pehlivan będzie ogrywał się poza VIVE, a do Kielc wróci wypożyczony do Górnika Zabrze Szymon Sićko. To także pokłosie wprowadzonego przez ZPRP przepisu o konieczności przebywania dwóch Polaków na parkiecie podczas spotkań Superligi.

ZOBACZ TEŻ: Kluby czują się pokrzywdzone przez EHF Wisła osiągnie sukces w Europie?

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Źródło artykułu: