Piłka ręczna. Zagłębie Lubin zagra z pierwszoligowcami, nowy trener w Stali Gorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Radosław Siuba / Na zdjęciu: Oskar Serpina
WP SportoweFakty / Radosław Siuba / Na zdjęciu: Oskar Serpina
zdjęcie autora artykułu

Zagłębie Lubin faworytem Memoriału Zdzisława Woźniaka w Legnicy. Jeden z czołowych zespołów pierwszej ligi Stal Gorzów zatrudnił Oskara Serpinę na stanowisku trenera.

Miedziowi zagrają w Legnicy na koniec swojego okresu przygotowawczego do sezonu 2020/21. Na tydzień przed startem PGNiG Superligi (29-30 sierpnia) Zagłębie Lubin zagra z pierwszoligowcami - w półfinale z Olimpem Grodków, w kolejnym spotkaniu z PKM Zachód AZS UZ albo gospodarzami, Siódemką Miedzią.

Memoriał Zdzisława Woźniaka zostanie zorganizowany po raz drugi. Impreza odbywa się ku pamięci wieloletniego prezesa Siódemki, który zmarł w listopadzie 2018 roku.

Ważna decyzja w Gorzowie Wielkopolskim. Za wyniki Stali będzie odpowiadać Oskar Serpina, 31-letni obrotowy zespołu, który jednocześnie pozostanie aktywnym graczem. Na stanowisku trenera zastąpi Dariusza Molskiego, szkoleniowca w ostatnich czterech sezonach (znalazł już zatrudnienie w Jurandzie Ciechanów).

MKS Wieluń zbroi się na walkę o czołówkę I ligi. Wprawdzie z gry zrezygnowało kilku podstawowych graczy, ale ich miejsce zajmą dwaj zawodnicy z doświadczeniem w Superlidze. Nowym prawym rozgrywającym został Arkadiusz Galewski, przez kilka lat reprezentujący MKS Kalisz. Wprawdzie w ostatnim sezonie tylko uzupełniał skład, ale w I lidze powinien należeć do wyróżniających się graczy. W sezonie 2018/19 był liderem pierwszoligowego Grunwaldu Poznań.

Wcześniej z MKS-em związał się jego kolega z MKS-u Artur Bożek. Nowym trenerem został były reprezentant Polski Grzegorz Garbacz, przez ostatnie sezony prowadzący ŚKPR Świdnica.

ZOBACZ:  Wielka kasa dla gwiazd PSG Sterbik zaczyna pracę trenera

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Źródło artykułu:
Czy Oskar Serpina to właściwa osoba do prowadzenia Stali?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)