I liga mężczyzn grupa D. Wszystkie mecze wyrównane. Goście dwa razy wygrywali po karnych

W weekend rozegrano cztery mecze trzeciej kolejki grupy D I ligi mężczyzn. Każde spotkanie było niezwykle wyrównane. Najwyżej wygrała Padwa Zamość, która pokonała rywali z Piekar Śląskich 29:27. Dwa starcia rozstrzygnęły rzuty karne.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Na pierwsze miejsce w tabeli awansowała Padwa Zamość, która pokonała 29:27 Olimpię MEDEX Piekary Śląskie. Po 9 bramek dla obu zespołów rzucili Paweł Puszkarski i Łukasz Całujek, ten pierwszy mógł się jednak cieszyć z wygranej. Gospodarze na trzy minuty przed końcem prowadzili 28:24 i mimo prób ze strony rywali, dowieźli do końca wygraną.

Olbrzymie emocje były także w Zawierciu, gdzie Viret mierzył się z Zagłębiem. W końcówce spotkania był remis 30:30. Decydującą bramkę na wagę trzech punktów w ostatniej minucie zdobył Paweł Wójcik! Wcześniej jedenastokrotnie do bramki rywala trafiali Kacper Cegłowski oraz Mariusz Kempys.

W dwóch ostatnich meczach po 60 minutach były remisy. Aż dziewięciu rund rzutów karnych potrzebowano w Sandomierzu, gdzie decydującą bramkę dla SMS-u ZPRP Kielce zdobył Jan Antolak. W Ostrowcu Świętokrzyskim również po karnych wygrali goście z Kielc. Tutaj kluczową bramkę zdobył Piotr Szafarczyk, po czym pomylił się zawodnik KSZO - Damian Falasa.

I liga mężczyzn grupa D, 3. kolejka:

Viret CMC Zawiercie - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 31:30 (12:17)

Najwięcej bramek: dla Viretu - Kacper Cegłowski 11, Marcin Kurzawa 5, Paweł Wójcik 4; dla Zagłębia - Mariusz Kempys 11, Arkadiusz Kowalski 5, Łukasz Płonka, Maciej Chromy - po 4.

MKS Padwa Zamość - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:27 (19:19)

Najwięcej bramek: dla Padwy - Paweł Puszkarski 9, Tomasz Fugiel 8, Łukasz Szymański, Hubert Obydż - po 3; dla Olimpii - Łukasz Całujek 9, Szymon Kotalczyk 6, Patryk Miłek 5.

SPR Wisła Sandomierz - NLO SMS ZPRP Kielce 25:25 k. 7:8 (12:12)

Najwięcej bramek: dla Jakub Rusin, Tomasz Cupisz - po 6, Michał Szklarski, Stanisław Malinowski, Michał Kozioł - po 3; dla SMS-u - Dawid Ruhnke 6, Wiktor Tomczak 4, Maksym Głuszczenko, Jakub Będzikowski - po 3.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UJK Kielce 27:27 k. 3:4 (13:14)

Najwięcej bramek: dla KSZO - Sebastian Włoskiewicz, Filip Chmielewski - po 5, Adrian Wojkowski, Michał Grabowski - po 4; dla AZS-u - Daniel Goliszewski 9, Piotr Gasin 4, Karol Sornat 3.

Unimetal Recykling MTS Chrzanów - ORLEN UpStream SRS Przemyśl - mecz zostanie rozegrany 31 października