Islandzkie media: Haukur Thrastarson zerwał więzadła krzyżowe!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
zdjęcie autora artykułu

Bardzo długa przerwa Haukura Thrastarsona. Wbrew pierwotnej diagnozie, islandzki środkowy Łomży VIVE Kielce zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i ma pauzować do końca sezonu 2020/21.

Według visir.is, portalu bardzo dobre zorientowanego w islandzkiej piłce ręcznej, rezonans magnetyczny potwierdził, że doszło do uszkodzenia więzadeł i łąkotki. Portal powołuje się na brata zawodnika mistrzów Polski.

Jeszcze przed weekendem Łomża VIVE Kielce uspokajała, że uraz kolana nie wygląda tak poważnie i 19-latka czeka co najwyżej kilka tygodni przerwy. Haukur Thrastarson - po rzuceniu swojej pierwszej bramki w Lidze Mistrzów - niefortunnie upadł na parkiet w Elverum i do końca spotkania nie wrócił do gry.

Islandczyk ma wrócić do swojego kraju i tam przejść operację. Środkowy będzie pauzować 9-12 miesięcy i nie zagra do końca sezonu 2020/21. Po drodze opuści też mistrzostwa świata w Egipcie.

Thrastarsona uznaje się za jeden z największych talentów europejskiej piłki ręcznej, o jego względy zabiegały czołowe kluby kontynentu. W kadrze Łomży VIVE pozostaje jeszcze trzech środkowych - Igor Karacić, Daniel Dujshebaev i Michał Olejniczak.

ZOBACZ: Mocni konkurenci Polaków do ME 2026 ZPRP tłumaczy się po zgrupowaniu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak wygląda następca Leo Messiego

Źródło artykułu: