PGNiG Superliga. Torus Wybrzeże wraca po przerwie mocniejsze. Comerlatto może zrobić różnicę

Leonardo Marcelo Comerlatto jest jednym z tych zawodników, którzy najwięcej zyskali na przerwie w PGNiG Superlidze związanej z zakażeniami wśród zawodników. Brazylijczyk doszedł już do siebie po kontuzji.

Michał Gałęzewski
Leonardo Marcelo Comerlatto Materiały prasowe / Na zdjęciu: Leonardo Marcelo Comerlatto
Latem Torus Wybrzeże Gdańsk pozyskało dwóch zawodników z Ameryki Południowej. Franco Daniel Gavidia wzmocnił już drużynę na początku sezonu, Argentyńczyk to typowy obrońca. Leonardo Marcelo Comerlatto ma więcej atutów ofensywnych. To zawodnik, który jest bardzo aktywny podczas gry.

Comerlatto w barwach Torus Wybrzeża zadebiutował w meczu z USAR-em Kwidzyn, w którym gdańszczanie wygrali 32:28. Już wtedy był bardzo aktywny w ataku, jednak było widać u niego braki w ograniu. Przestrzelił dużo piłek, cztery razy pokonał jednak bramkarza z 1. Ligi.

Brazylijczyk miał zadebiutować w meczu z Piotrkowianinem, jednak ze względu na sytuację epidemiczną 4. serię PGNiG Superligi przełożono. - Cieszę się, że wróciłem do treningów na pełnych obrotach. Szkoda, że nie mogłem pomóc drużynie w pierwszych trzech meczach, bo brak na mojej pozycji był widoczny. Zdecydowaliśmy się ze sztabem medycznym poczekać z grą aby wykorzystać przerwę na lepszy zrost pęknięcia. Jestem gotowy w stu procentach i już czekam na ligowy debiut - powiedział zawodnik w rozmowie z WP SportoweFakty.

Powrót Leonardo Marcelo Comerlatto cieszy Krzysztofa Kisiela. Trener musiał jednak zmienić cykl zajęć - - Na pewno nie była komfortowa sytuacja. Dobrze, że udało rozegrać się kilka dni wcześniej mecz sparingowy w Kwidzynie, bo tak spora przerwa mogłaby wybić z rytmu meczowego. Na pewno zyskali na tym zawodnicy, którzy musieli dojść do siebie po kontuzjach. Pod tym względem był to pozytyw. Mam nadzieję, że już będziemy grali jak najczęściej - podkreślił Kisiel.

Najbliższy mecz Torus Wybrzeże, wzmocnione już Brazylijczykiem ma rozegrać w niedzielę, 11 października w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.