PGNiG Superliga: Sensacja wisiała w powietrzu. Azoty Puławy wymęczyły wygraną z Piotrkowianinem

Azoty Puławy wygrały z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. 31:30 w meczu 6. kolejki PGNiG Superligi. Faworyzowani gospodarze dopiero w ostatnim kwadransie wyszli z poważnych tarapatów i odnieśli skromne zwycięstwo.

Daniel Kordulski
akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin
Od pierwszych minut Piotrkowianin dobrze radził sobie z faworytem do zwycięstwa. Rzutami sprzed strefy zaskakiwał Grzegorz Sobut, a na kole dobrze radził sobie Adam Pacześny. W 20. minucie goście prowadzili 10:7.

Gracze Azotów często zbyt pochopnie oddawali rzuty. Wyraźnie widać było brak podstawowego playmakera Aleksandera Baczki. Dodatkowo popełnili kilka prostych błędów technicznych. Kilka piłek odbił też młody bramkarz z Piotrkowa Kacper Ligarzewski. To wszystko dało w rezultacie trzybramkowe prowadzenie Piotrkowianina do przerwy. Co warto zauważyć goście rzucili aż osiemnaście bramek.

W ekipie Bartosza Jureckiego na słowa pochwały za pierwsze trzydzieści minut zasługiwał także, grający dobrze jeden na jeden, Piotr Jędraszczyk. W zespole z Puław dwoił się i troił Michał Jurecki, kilka razy z piłką "zderzył się" golkiper Wadim Bogdanow.

Do drugiej połowy puławianie przystąpili bardzo zdeterminowani i w ciągu kilku minut doprowadzili do remisu. Dobrą zmianę dał w bramce Wojciech Borucki. Na tym skończyła się dobra gra podopiecznych Larsa Walthera. Kiedy w 47. minucie Azoty przegrywały 21:27 sytuacja była niewesoła. Tymczasem sygnał do odrabiania strat dał Jurecki, zdobywając dwie bramki. Kilka udanych parad dołożył Borucki. Za to kontuzji dłoni doznał dobrze grający Jędraszczyk.

Azoty mozolnie odrabiały starty by po bramce Michała Szyby uratować cenne trzy punkty.

KS Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:30 (15:18)

Azoty: Bogdanow (5/23 - 22 proc.), Borucki (10/21 - 48 proc.) - Jurecki 6, Akimienko 5, Szyba 5, Gumiński 4/2, Dawydzik 3, Podsiadło 3, Przybylski 2, Rogulski 2, Kowalczyk 1, Łangowski