I liga mężczyzn grupa B. 71 bramek w Obornikach Śląskich

Aż 71 bramek padło w meczu SPR Bór Joynext Oborniki Śląskie - Śląsk Wrocław. Gospodarze zwyciężyli 36:35. Swoje mecze wygrały też zespoły z Poznania i z Gorzowa Wielkopolskiego.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Spotkanie w Obornikach Śląskich było niezwykle wyrównane od pierwszych minut. Zawodnicy skupili się przede wszystkim na ataku i bramka padała średnio co 50 sekund. Przez większość czasu prowadzili gospodarze, w ostatniej minucie był remis 35:35. Bramkę na wagę trzech punktów rzucił Artur Szabat.

W Kątach Wrocławskich jeszcze w 53. minucie 19:13 prowadził Grunwald Poznań. Gospodarze dopiero na 6 minut przed końcem obudzili się w ataku i w tym czasie rzucili siedem bramek, a aż cztery razy na listę strzelców wpisał się Maciej Kuźbiński. Było to jednak za mało do uratowania wyniku.

Jeden zespół dominujący był natomiast w Lesznie, gdzie Real Astromal Mierzył się z TL Ubezpieczenia Stalą. Gorzowianie już w 16. minucie prowadzili 11:3 i do samego końca kontrolowali wynik spotkania. Przyjezdni wygrali aż 30:16.