ME 2020. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Gdzie oglądać? (transmisja)

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła mistrzostwa Europy od porażki z Norweżkami 22:35. Kiedy szczypiornistki będą miały szansę na zrehabilitowanie się za to niepowodzenie?

Mateusz Domański
Marta Gęga (z prawej) PAP/EPA / BO AMSTRUP / Na zdjęciu: Marta Gęga (z prawej)
Rywalizację w ramach mistrzostw Europy reprezentacja Polski rozpoczęła 3 grudnia. Biało-Czerwone zmierzyły się z Norweżkami. Pierwsza połowa w wykonaniu polskich piłkarek ręcznych była całkiem przyzwoita - przegrały ją tylko czterema bramkami (13:17).

Znacznie gorzej postawa Polek wyglądała po przerwie. Nie mogły rzucić bramki przez nieco ponad 10 minut. Rywalki odjechały i ostatecznie zwyciężyły bardzo okazale - 35:22.

To bez wątpienia była solidna lekcja piłki ręcznej od wyżej notowanych przeciwniczek. Teraz Polki staną przed szansą na zrehabilitowanie się za to niepowodzenie.

W sobotę, 5 grudnia, zagrają w Sydbank Arena w Kolding z Rumunkami. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu rozbrzmi o godzinie 16:00.

Spotkanie z udziałem reprezentacji Polski kobiet będzie można oglądać w telewizji. Bezpośrednią transmisję ze starcia z Rumunkami przeprowadzi Eurosport 2.

Po tym meczu Biało-Czerwone będą mieć 2 dni przerwy. Ostatnie spotkanie grupowe zagrają z Niemkami. Zaplanowano je na 7 grudnia, godz. 18:15.