ME 2020. Trener Polek bez ogródek. Arne Senstad mówi o katastrofie

- Pierwsze minuty drugiej połowy były w naszym wykonaniu katastrofą - zauważa selekcjoner polskich piłkarek ręcznych po meczu z Norweżkami. Biało-Czerwone rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach Europy od porażki 22:35.

Mateusz Domański
Arne Senstad PAP/EPA / BO AMSTRUP / Na zdjęciu: Arne Senstad
Polki nie były faworytkami czwartkowego meczu z reprezentacją Norwegii. Do przerwy jednak ich sytuacja nie wyglądała najgorzej. Przegrywały czterema bramkami (13:17), co wydawało się całkiem przyzwoitym wynikiem.

Ogromny kryzys dopadł Biało-Czerwone po przerwie. Na początku drugiej połowy grały tak, jakby zostały myślami w szatni. Podopieczne Arne Senstada cierpiały na nieskuteczność w ataku.

Nie potrafiły rzucić bramki przez 10 minut i 10 sekund. - Popełniliśmy błędy, których nie powinniśmy robić. Rywalki wykorzystały to, zdobywając bramki po szybkich kontrach. My wyszliśmy na drugą połowę zbyt zadowoleni ze swojej postawy przed przerwą, dlatego pierwsze minuty były katastrofą. Musimy się poprawić - oceniał w rozmowie ze sport.tvp.pl Arne Senstad, selekcjoner reprezentacja Polski kobiet.

Przed przerwą polskie szczypiornistki wypadały całkiem przyzwoicie. Wyrównaną walkę prowadziły do 16. minuty. Niestety, później było już tylko gorzej.

- Myślę, że w pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze. Oczekiwaliśmy, że Norweżki będą grały bardzo szybko w ofensywie i tak właśnie było. My radziliśmy sobie z tym całkiem nieźle, ale potem sami zaczęliśmy popełniać błędy w ataku - oceniał Senstad.

Kolejny mecz w ramach mistrzostw Europy Polki zagrają w sobotę 5 grudnia. Tym razem ich przeciwniczkami będą Rumunki. Początek o godzinie 16:00. Transmisja na kanale Eurosport 2.