Piłka ręczna. MŚ 2021. Ciekawe mecze w europejskiej grupie. Egipcjanie mogą potwierdzić wysokie aspiracje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / Na zdjęciu: Sander Sagosen
PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / Na zdjęciu: Sander Sagosen
zdjęcie autora artykułu

W sobotę odbędzie się osiem spotkań w ramach MŚ w piłce ręcznej. Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania w grupie E, gdzie występują tylko drużyny z Europy. Gospodarze z Egiptu po wygranej z Chile mogą potwierdzić formę w meczu z Macedończykami.

W grupie E rozegrane zostaną dwa bardzo ciekawe mecze. Na początek zmagań w Madinat as-Sadis min Uktubar reprezentacja Austrii, która przegrała ze Szwajcarią, zmierzy się z Francją. Trójkolorowi wygrali swój mecz, jednak Austriacy muszą szukać swoich punktów - podobnie jak Norwegia, która zagra ze Szwajcarami.

Reprezentacja Portugalii, która pokonała na inaugurację Islandię, będzie miała tym razem łatwiejsze zadanie, gdyż w sobotę zmierzy się z Maroko. Drugie spotkanie grupy F ma większy ciężar gatunkowy. Algierczycy, którzy zwyciężyli na inaugurację z Marokańczykami, zagrają z Islandią. Dla drużyny z północy to może być ostatnia szansa na dobry wynik przed kolejną rundą.

Po pierwszych meczach grupy G liderami są Szwedzi, którzy tym razem nie powinni mieć najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji Chile. Dużo ciekawiej w hali w Kairze powinno być w pierwszym spotkaniu, w którym gospodarze - Egipcjanie - podejmą Macedonię Północną, która po tym, jak w ostatniej chwili została dokooptowana do mistrzostw świata, przegrała wyraźnie ze Szwecją.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sexy prezenterka TV wraca na boisko!

W sobotę rozegrane zostaną też mecze grupy H. Najłatwiejsze zadanie mają Białorusini, którzy zagrają z Koreą Południową, która straciła aż 51 bramek w meczu ze Słowenią. Rosjanie natomiast zmierzą się z zespołem z Bałkanów. Słoweńcy będą mogli potwierdzić swoją wysoką formę, którą zaprezentowali przeciwko ekipie z Dalekiego Wschodu.

4. dzień mistrzostw świata w piłce ręcznej:

Grupa E Austria - Francja - 16.01.2021, godz. 18:00 Szwajcaria - Norwegia - 16.01.2021, godz. 20:30

Grupa F Maroko - Portugalia - 16.01.2021, godz. 18:00 Algieria - Islandia - 16.01.2021, godz. 20:30.

Grupa G Egipt - Macedonia Północna - 16.01.2021, godz. 18:00 Chile - Szwecja - 16.01.2021, godz. 20:30

Grupa H Białoruś - Korea Południowa - 16.01.2021, godz. 15:30 Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej - Słowenia - 16.01.2021, godz. 18:00

Czytaj także: Artur Siódmiak chwali Morytę  Twitter pod wrażeniem gry Moryty

Źródło artykułu: