PGNiG Superliga Kobiet. EKS Start - MKS Perła: mistrz Polski zwycięski w Elblągu

MKS Perła Lublin z siódmym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. W meczu 11. kolejki mistrz Polski pokonał na wyjeździe EKS Start Elbląg 25:22.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin Newspix / Piotr Jaruga / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin
Lublinianki przystępowały do środowego spotkania w Elblągu w dobrych humorach po niedzielnej wygranej z rosyjską HC Ładą Togliatti (28:23) w Lidze Europejskiej i liczyły, że uda im się zrehabilitować za ostatnie porażki w polskiej ekstraklasie z ekipami z Kobierzyc, Lubina i Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast Start przegrał w Superlidze aż 8 potyczek z rzędu i miał nadzieję, iż przerwie tę fatalną serię, czego mu się jednak nie udało zrealizować.

Starcie rozpoczęło się bardzo dobrze dla elblążanek, które za sprawą duetu Milica Rancić - Joanna Waga w 6. minucie wyszły na prowadzenie 4:1.

Szybko o czas dla swojej ekipy poprosił Kim Rasmussen, a później jego podopieczne wzięły się za odrabianie strat. Udanie poczynała sobie rozgrywająca Marta Gęga, którą wspomagała Magda Balsam i przyjezdne przed przerwą wyszły na prowadzenie 12:11.

Po zmianie stron przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. Jednakże wystarczyła bardziej agresywna gra ze strony piłkarek ręcznych MKS-u, aby te odjechały rywalkom na kilka trafień. Ostatecznie zespół z Lublina nie wypuścił już wiktorii z rąk i wywalczył cenny komplet punktów.

PGNiG Superliga Kobiet, 11. kolejka:

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 22:25 (11:12)

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk - Szupyk 5, Rancić 6, Waga 3, Świerczek 3, Szczepanik 3, Bojicić 1, Pękala, Choromańska, Gędłek, Cygan, Stapurewicz, Agović 1.