Piłka ręczna. MŚ 2021. Mecz bramkarzy. Szwajcarzy pokonali Islandczyków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Anne-Christine Poujoulat / POOL / Na zdjęciu: Nicolas Raemy
Getty Images / Anne-Christine Poujoulat / POOL / Na zdjęciu: Nicolas Raemy

Reprezentacja Szwajcarii, która w ostatniej chwili została dokooptowana do mistrzostw świata pokonała Islandię 20:18. Obie drużyny mają teraz po dwa punkty i są daleko od awansu do ćwierćfinałów.

Szwajcarzy do kolejnej fazy mistrzostw świata awansowali z zerowym dorobkiem punktowym, jednak nie przylecieli do Egiptu na wycieczkę. Od początku meczu z Islandią, która legitymuje się dwupunktowym dorobkiem, zawodnicy spod Alp zawiesili wysoką poprzeczkę i po rzucie Lenny'ego Rubina, prowadzili w 11. minucie 5:3.

Reprezentacja Islandii przyjechała jednak w konkretnym celu i zawodnicy z północy nie myśleli o odpuszczaniu. Mocno skorzystali na taktyce Szwajcarów, którzy zdejmowali bramkarza przy ataku. Największym beneficjentem był bramkarz - Bjorgvin Pall Gustavsson, który rzucił dwie bramki z rzędu, doprowadzając do remisu 7:7.

Do przerwy Szwajcarzy prowadzili 10:9, a bardzo dobrze prezentowali się bramkarze obu zespołów - Nikola Portner i wspomniany wcześniej Gustavsson - obaj do końca meczu utrzymali średnią obron na poziomie ponad 40 procent.

Przez większość spotkania minimalną przewagę mieli Szwajcarzy, jednak na pięć minut przed końcem, po bramce Viggo Kristjanssona na tablicy wyników widniał rezultat 16:17! W kluczowym momencie jednak trzy bramki z rzędu zdobyli Szwajcarzy.

Na minutę przed końcem, kontaktową bramkę zdobył Gisli Thorgeir Kristjansson. Wynik spotkania ustalił Andy Schmid, który wcześniej oddał osiem nieskutecznych rzutów. Schmid zakończył spotkanie z dorobkiem sześciu bramek, a Szwajcaria wygrała z Islandią 20:18.

Szwajcaria - Islandia 20:18 (10:9)

Szwajcaria: Portner (13/30 - 43%), Bringolf (1/1 - 100%) - Schmid 6, Sidorowicz 4, Raemy 3, Tynowski 3, Milosevic 1, Schelker 1, Lier 1, Rubin 1 oraz Svajlen, Rothilsberger, Tominec, Zehdner, Novak, Ben Romdahne. Karne: 1/1. Kary: 10 min. (Novak, Rothlisberger, Raemy, Svajlen, Tynowski - po 2 min.).

Islandia: Gustavsson 2 (9/22 - 41%), Bjorgvinsson (1/8 - 13%) - Gudmundsson 4, V.Kristjansson 2, Elisson 2, Jonsson 2, G.T.Kristjansson, Arnarsson, Vidarsson. Karne: 2/4. Kary: 6 min. (Pettersson 2 min. - cz.k., Arnarsson 4 min.)

Sędziowie: Schulze, Tonnies (Niemcy).

Który zespół na koniec będzie wyżej w tabeli Grupy III?