MŚ 2021. Dziesięciobramkowa wygrana Chorwatów. Bahrajn poległ w końcówce

Zgodnie z przewidywaniami, nie było niespodzianki w meczu Chorwacja - Bahrajn na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Zawodnicy z Bałkanów pokonali ekipę z Zatoki Perskiej 28:18 i wciąż są w grze o ćwierćfinał.

Michał Gałęzewski
Zlatko Horvat PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / Na zdjęciu: Zlatko Horvat
Do drugiej rundy Chorwacja awansowała z 3 punktami, Bahrajn legitymował się zerowym dorobkiem. Europejczycy bardzo dobrze weszli w mecz. Zespół z Bliskiego Wschodu nie potrafił znaleźć recepty na pokonanie Marina Sego i po rzucie Ivana Cupicia, w 11. minucie było już 7:1.

W zespole z Bahrajnu ciężar gry w ofensywie próbował brać na siebie Husain Alsayyad, jednak jego bramki to było za mało na bardzo dobrze dysponowanych Chorwatów. Jeszcze przed przerwą, kiedy drugi raz Mohameda Abdulhusaina pokonał Zlatko Horvat, było już 13:6 dla faworytów. Pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem reprezentacji Chorwacji.

Po zmianie stron szybko Chorwaci zbudowali siedmiobramkową przewagę, jednak w zespole z Kataru walczyć próbowali Mohamed Ahmed i Husain Alsayyad. O odrobieniu straty nie było mowy, jednak utrzymanie wyniku, który widniał na tablicy na cztery minuty przed końcem - 24:18 mogło być uważane w Bahrajnie za niezły scenariusz.

Chorwaci w samej końcówce jednak wypunktowali ekipę z Bahrajnu, zdobywając cztery ostatnie bramki. Wynik spotkania ustalił Josip Sarac i drużyna z Bałkanów wygrała 28:18. Duża w tym zasługa Ivana Pesicia, który wszedł na samą końcówkę i obronił 5 z 6 rzutów rywali. Przed zwycięzcami czwartkowego meczu jeszcze dwa wymagające spotkania - z Argentyną i z Danią.

Chorwacja - Bahrajn 28:18 (13:8)

Chorwacja: Sego (12/29 - 41%), Pesić (5/6 - 83%) - Horvat 8, Martinović 4, Marić 4, Mandić 3, Cupić 2, Mamić 2, Jaganjac 1, Sebetić 1, Strlek 1, Sarac 1, Duvnjak 1 oraz Karacić, Musa, Brozović.