MŚ 2021. Ostatni dzień w dwóch grupach. Siedem drużyn ma szansę na ćwierćfinał, awansują cztery

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / POOL / Na zdjęciu: Reprezentacja Egiptu
PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / POOL / Na zdjęciu: Reprezentacja Egiptu
zdjęcie autora artykułu

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej, aż siedem zespołów z grup III i IV ma szansę na awans do ćwierćfinałów. Szczególnie ciekawie zapowiadają się mecze w Grupie IV, gdzie przed wielką szansą stoją Egipcjanie.

W Grupie III wszystko jest jeszcze możliwe. Pierwsze spotkanie będzie przetarciem przed prawdziwymi emocjami. Algieria zmierzy się ze Szwajcarią i wygrany może awansować najwyżej na 4. miejsce. Dużo ciekawiej będzie w kolejnych dwóch potyczkach. Norwegowie żeby zapewnić sobie awans muszą pokonać Islandczyków, którzy grają już tylko o prestiż.

Olbrzymich emocji powinien dostarczyć ostatni mecz, w którym Portugalia zagra z Francją. Francuzi mają komplet zwycięstw, jednak wygrywają w bardzo słabym stylu, męcząc się z dużo niżej notowanymi zespołami. Portugalczycy to natomiast jedna z rewelacji turnieju. W przypadku wygranych Portugalii i Norwegii, będzie konieczne stworzenie "małej tabeli" między trzema drużynami.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja w Grupie IV. Po dwie drużyny mają 6 oraz 5 punktów, więc cztery reprezentacje są zaangażowane w walkę o awans i do tego rozegrają ze sobą bezpośrednie mecze. Na początek Białoruś zagra z Macedonią Północną, a stawką tego spotkania będzie 5. miejsce w grupie.

ZOBACZ WIDEO: Założyciel Polskiej Federacji Fitness ostro o działaniach rządu. "Dlaczego my mamy ponosić największą cenę?"

Następnie Egipt, drużyna legitymująca się zdecydowanie najlepszym bilansem zagra ze Słowenią. Egipcjanie potrafili pewnie pokonać Rosję i Białoruś. Teraz poprzeczka wydaje się być zawieszona nieco wyżej, jednak awans gospodarzy byłby piękną historią. Na koniec Rosjanie zagrają ze Szwedami i do awansu potrzebują zwycięstwa.

W niedzielę odbędą się też dwa mecze w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta dla zespołów walczących o miejsca 25-32. Na początek dnia Maroko zmierzy się z Chile i stawką będzie najpewniej możliwość gry o 27. miejsce, gdyż trudno sobie wyobrazić porażkę Austrii ze słabą na tym turnieju Koreą Południową.

14. dzień mistrzostw świata w piłce ręcznej

Grupa III Algieria - Szwajcaria - 24.01.2021, godz. 15:30 Islandia - Norwegia - 24.01.2021, godz. 18:00 Portugalia - Francja - 24.01.2021, godz. 20:30

Grupa IV Białoruś - Macedonia Północna - 24.01.2021, godz. 15:30 Słowenia - Egipt - 24.01.2021, godz. 18:00 Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej - Szwecja - 24.01.2021, godz. 20:30

Puchar Prezydenta, Grupa II Maroko - Chile - 24.01.2021, godz. 15:30 Korea Południowa - Austria - 24.01.2021, godz. 18:00

Czytaj także:  Chrapkowski: Z tą drużyną przeżyjemy dużo dobrych chwil  Niemcy stanęli na wysokości zadania

Źródło artykułu: