MŚ 2021. Piotr Chrapkowski: Z tą drużyną przeżyjemy dużo dobrych chwil

Reprezentacja Polski nie awansuje do kolejnej fazy mistrzostw świata w Egipcie, bo przegrała z Węgrami. - Zadecydowały błędy własne - stwierdził w TVP Sport Piotr Chrapkowski.

Dominika Pawlik
Piotr Chrapkowski Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski
Do drugiej fazy mistrzostw świata zespół Patryka Rombla awansował z dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Reprezentacja Polski ostatnio uporała się z Urugwajem, ale by myśleć o następnej rundzie, musiała pokonać Węgry.

Tak się jednak nie stało, Biało-Czerwoni przegrali 26:30. - Na pewno miło było patrzeć. Staraliśmy się dać wszystko, co mieliśmy, żeby ten mecz wygrać. Za dużo błędów w pierwszej połowie ustawiło mecz. Wierzę, że z tą drużyną przeżyjemy jeszcze dużo dobrych chwil. Takie mecze jak ten, nauczą nas w przyszłości wygrywać w meczach o stawkę - mówił w TVP Sport Piotr Chrapkowski.

Co okazało się kluczowe? - Błędy własne. W samej pierwszej połowie osiem strat, z tego rywale mieli siedem kontr bezpośrednich. To ustawiło cały mecz i nie pozwoliło nam walczyć do końca, np. przy wyniku remisowym - dodał doświadczony zawodnik.

- Szkoda, bo to boli, może gdyby udało nam się podgonić na 3-4 bramki, to Węgrzy by poczuli ciśnienie, jednak cały czas mieli większą przewagę - mówił.

Przed kadrą jeszcze starcie z reprezentacją Niemiec. - W drugiej połowie pokazaliśmy, że nie odpuszczamy, chcieliśmy wygrać. Z Niemcami gramy o 3. miejsce w grupie. Każde zwycięstwo buduje zespół. Z większością zawodników mam styczność w Bundeslidze na co dzień, więc fajnie byłoby ich pokonać - zakończył zawodnik SC Magdeburg.

Czy jesteś zadowolony/-a z postawy Polaków w MŚ 2021?