MŚ 2021. Piłka ręczna. Znamy miejsce Polaków. Najlepszy wynik od dawna

Polacy byli o krok od miejsca w czołowej dziesiątce MŚ 2021, ale po remisie z Niemcami muszą zadowolić się z dalszej lokaty podczas MŚ 2021. Choć i tak najlepszej od wielu lat.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rafał Przybylski (z lewej) i Przemysław Krajewski PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / POOL / Na zdjęciu: Rafał Przybylski (z lewej) i Przemysław Krajewski
Na dwie sekundy przed końcem Patryk Walczak dostał piłkę, która mogła zapewnić Polakom miejsce w pierwszej dziesiątce. Andreas Wolff okazał się jednak lepszy w pojedynku i uratował Niemcom remis, a w konsekwencji zepchnął Biało-Czerwonych na 13. miejsce w MŚ 2021. Zespoły z trzecich miejsc z każdej grupy podzieliły między sobą lokaty 9-13.

Dla Polaków to i tak najlepszy wynik od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, które jeszcze poprzednia generacja piłkarzy ręcznych zakończyła na 4. miejscu. W MŚ 2017 kadra odpadła w I rundzie i kontynuowała gry jedynie w pucharze pocieszenia, tzw. Pucharze Prezydenta, w którym okazali się najlepsi i zajęli 17. pozycję.

ME 2018 i MŚ 2019 odbyły się bez udziału Polaków. W trakcie ME 2020 reprezentacja Patryka Rombka, w podobnym składzie, zajęła 21. miejsce. Progres jest zatem istotny, a dla kadry imprezową docelową są MŚ 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji.

Biało-Czerwoni wyprzedzili m.in. wicemistrzów Europy Chorwatów, Islandczyków, Białorusinów i Rosjan.

ZOBACZ WIDEO: Założyciel Polskiej Federacji Fitness ostro o działaniach rządu. "Dlaczego my mamy ponosić największą cenę?"
Czy jesteś zadowolony/-a z występu Polaków podczas MŚ 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×