PGNiG Superliga Kobiet: osłabiony EKS Start Elbląg bez przełamania. Niewielka wygrana medalistek z Kobierzyc

Krótka ławka, ale wielkie serce do gry. Szczypiornistki EKS Startu Elbląg do meczu z KPR Gminy Kobierzyce przystąpiły w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, ale nie zwiesiły głów. Ekipa Andrzeja Niewrzawy przegrała po walce.

Małgorzata Boluk
zawodniczki EKS Startu Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
- Fakt, że mamy krótką ławkę i okrojony skład przez kontuzje nie spowodował, że oddałyśmy ten mecz bez walki. Zostawiłyśmy serce na parkiecie, pokazałyśmy że możemy walczyć nawet z zespołami z najwyższej półki. Nie wykorzystałyśmy dwóch rzutów karnych, stuprocentowych sytuacji i zabrakło też trochę szczęścia - przyznała po nieznacznej porażce, Nikola Szczepanik.

Seria porażek, liczne kontuzje, to nie jest sezon EKS Startu Elbląg. Trener Andrzej Niewrzawa miał w sobotę do swojej dyspozycji tylko dziesięć zawodniczek, w tym dwie bramkarki - Magdalini Kepesidou i Wiolettę Pająk. Mimo ekstremalnie krótkiej ławki, elblążanki nie zwiesiły głów i przez długi czas liczyły się w grze o komplet punktów.

W pierwszej połowie lepiej radziły sobie jednak kobierzyczanki, które w tej części meczu mogły liczyć w ataku na Natalię Janas i Zoricę Despodovska. Brązowe medalistki prowadziły do przerwy różnicą pięciu bramek, a po zmianie stron nerwowo spoglądały na tablicę wyników.

Wynik drugiej odsłony otworzyła Mariola Wiertelak, na co EKS Start Elbląg odpowiedział serią bramek, którą zapoczątkowała Joanna Waga (14:15 w 38'). Warto wyróżnić także Nikolę Szczepanik i Magdalini Kepesidou, która znakomicie wyczuwała zamiary szczypiornistek z Kobierzyc.

Impas strzelecki gości przerwała niezawodna Natalia Janas. KPR Gminy Kobierzyce po kolejnych trafieniach skrzydłowej wyszedł na +4 (16:20 w 48'), ale elblążanki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i na sześć minut przed końcem, z pomocą Justyny Świerczek i Joanny Wagi, zniwelowały straty do zera.

Jak się później okazało, były to ostatnie trafienia miejscowych w sobotnim meczu. W ekipie gości na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Zuzanna Ważna i Mariola Wiertelak, zapewniając przyjezdnym jedenastą wygraną w sezonie 2020/2021.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 20:22 (9:14)

EKS: Pająk, Kepesidou - Szczepanik 8, Waga 4, Świerczek 3, Bojcić 3, Agović 1, Rancić 1, Gędłek.
Karne: 3/5
Kary: 6 min.

KPR: Kowalczyk, Zima - Janas 8, Despododovska 4, Wiertelak 3, Ważna 3, Kucharska 2, Mokrzka 1, Ilnicka 1, Buklarewicz, Kuriata, Kozioł, Ivanović, Koprowska, Wicik, Michalak.
Karne: 0/0
Kary: 8 min.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota

---> Czesi z nowym trenerem. To postać znana w Polsce
---> PGNiG Superliga. Egzotyczny zawodnik w Płocku? Zaskakujące doniesienia zagranicznych mediów

Czy EKS Start Elbląg pokona w następnym meczu Eurobud JKS Jarosław?