I liga mężczyzn grupa A. 69 bramek i wielkie emocje w Wągrowcu

Tylko dwa mecze udało się rozegrać w terminie ramach 17. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. Swoje spotkania wygrały OKPR Warmia Energa Olsztyn oraz Nielba, która do samego końca walczyła z USAR-em Kwidzyn.

Michał Gałęzewski
Piłki do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Dawid Lis / Piłki do gry w szczypiorniaka
Lider grupy A, OKPR Warmia Energa Olsztyn pojechał do Koszalina. Początek należał do Gwardii, która jeszcze w 22. minucie po bramce Patryka Kicińskiego prowadziła 11:9. Siedem kolejnych bramek rzucili jednak zawodnicy prowadzeni przez Jarosława Knopika, który do samego końca utrzymali prowadzenie, by ostatecznie wygrać 31:26.

USAR Kwidzyn zaczął natomiast bardzo dobrze mecz w Wągrowcu. Ekipa z Pomorza w 16. minucie po bramce Dominika Sonnenfelda prowadziła już 14:9, jednak kolejne akcje należały do Nielby. Gospodarze przed przerwą przegrywali już tylko różnicą dwóch trafień, a po zmianie stron szybko objęli prowadzenie. W samej końcówce goście zdołali jeszcze zmniejszyć straty do jednej bramki, ostatecznie drużyna z Wielkopolski wygrała 35:34.