Turniej Mistrzów. Rehabilitacja Warmii, KPR blisko triumfu

W drugim dniu Turnieju Mistrzów I ligi mężczyzn Warmia Energa Olsztyn po porażce z KPR-em Legionowo, pokonała Orlen Upstream SRS Przemyśl. Oznacza to, że zespół z Legionowa jest bliski końcowego triumfu.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Warmii Energi Olsztyn WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Zawodnicy Warmii Energi Olsztyn
Mecz bardzo dobrze zaczął zespół z Przemyśla, który po czwartej bramce Daniela Dutki prowadził w 8. minucie 8:3. Później jednak do głosu doszli szczypiorniści z Olsztyna, którzy ostatecznie wygrali I połowę 15:14.

W drugiej połowie obie drużyny grały falami. Ekipa z Olsztyna potrafiła wyjść już na 4-bramkowe prowadzenie, jednak Orlen Upstream SRS na siedem minut przed końcem spotkania doprowadził do remisu. W kluczowym momencie trzy bramki z rzędu rzucił jednak Michał Klapka. Warmia Energa wygrała 34:31.

Ze względu na to, że w pierwszym dniu turnieju wysoko z Warmią Energą wygrał KPR Legionowo, jedynie znaczne zwycięstwo Orlen Upstream SRS-u w niedzielę mogłoby spowodować, że ekipa z Legionowa nie wygrałaby całego turnieju.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:31 (15:14)

OKPR Warmia Energa: Makowski, Kaczmarczyk, Matusiak - Malewski 6, Klapka 6, Gruszczyński 5, Kopyciński 4, Didyk 3, Konkel 3, Kozłowski 2, Zemełka 2, Golks 1, Chełmiński 1, Sikorski 1 oraz Starzec, Dzido.