Remis MTS-u Chrzanów z drugoligowcem

Przygotowujący się do rozgrywek I ligi szczypiorniści MTS-u Chrzanów w rozegranym we wtorek spotkaniu sparingowym zremisowali przed własną publicznością z SPR Grunwaldem Ruda Śląska 25:25.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie od zdobycia bramki rozpoczęli szczypiorniści Grunwaldu Ruda Śląska. Szansę na doprowadzenie do remisu miał Adam Kruczek, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę później chrzanowian na prowadzenie wyprowadził skrzydłowy Paweł Owczarek, który zdobył dwie bramki z rzędu. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli zawodnicy Grunwaldu, którzy wykorzystując słabszą postawę gospodarzy w obronie objęli w 14 minucie prowadzenie 6:3. W bramce przyjezdnych dobrze spisywał się niedoszły bramkarz MTS-u, Łukasz Błaś, który zapisał na swoim koncie kilka udanych interwencji. Chrzanowianie po okresie słabszej gry zdołali odrobić straty doprowadzając do remisu 6:6. Ostatnie słowo w pierwszych 20 minutach spotkania należało jednak do graczy z Górnego Śląska, który schodzili na przerwę prowadząc 6:8.

Na drugą tercję chrzanowianie wyszli w przemeblowanym składzie. Dobra postawa m.in. Marcina Marchlińskiego oraz Ryszarda Miodońskiego pozwoliła odrobić straty i doprowadzić do remisu 12:12. Z upływem czasu gra się zaostrzyła. Pomimo, iż był to jedynie mecz towarzyski obie ekipy grały twardo w obronie, nie zabrakło ostrych spięć, po których sędziowie zmuszeni byli odsyłać zawodników na ławkę kar. Przy stanie 15:17 karę 2 minut otrzymali Arkadiusz Łącki i Mateusz Uraz. Chrzanowianie grając w osłabieniu zaprezentowali się bardzo dobrze, odrabiając straty. Ostatecznie druga część meczu zakończyła się remisem 19:19.

Trzecią część spotkania dobrze rozpoczęli miejscowi, którzy po dwóch trafieniach Arkadiusza Łąckiego objęli prowadzenie 21:19. Gra MTS-u pomimo, iż na parkiet zostali posłani najmłodsi zawodnicy nie wyglądała najgorzej. Chrzanowianie prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Poniżej oczekiwań zaprezentowali się bramkarze MTS-u, jednak ich postawę usprawiedliwia nieco bardzo słaba obrona. W końcówce spotkania oba zespoły miały szansę przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak nie potrafiły skonstruować skutecznej akcji i ostatecznie mecz zakończył się remisem 25:25. W grze MTS-u widać było brak szybkości spowodowany ciężkimi treningami podczas okresu przygotowawczego.

MTS Chrzanów - SPR Grunwald Ruda Śląska 25:25 (19:19, 6:8)

MTS: Baliś, Pi. Rokita, Weihonig - Marchliński 5/1, Miodoński 5, Owczarek 3, Szlinger 3/1, Łącki 2, Piekarczyk 2/1, Pa. Rokita 2/2, Bugajski 1, Kruczek 1, Uraz 1, Bobowski, Garliński, Kirsz, Kobiela, Pytlik, Studziński.
Kary: 10 min.
Karne: 5/7.

SPR:
Karne: 4/5.

Kary: MTS - 10 min. (Łącki, Marchliński, Piekarczyk, Szlinger i Uraz po 2 min.).

Przebieg meczu:
I tercja: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 6:8.
II tercja: 7:8, 7:9, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14, 13:15, 14:15, 14:16, 14:17, 15:17, 16:17, 17:17, 17:18, 18:18, 19:18, 19:19.
III tercja: 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21, 22:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25.