PGNiG Superliga. Łomża Vive już trenuje. Nowe twarze w kieleckiej hali

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Tałant Dujszebajew
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Tałant Dujszebajew
zdjęcie autora artykułu

W niepełnym składzie Łomża Vive Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem Tałanta Dujszebajewa trenuje 13 zawodników. W Kielcach czekają przede wszystkim na olimpijczyków z Tokio.

Treningi rozpoczęło 13 zawodników. Poza czterema olimpijczykami, którzy do zespołu dołączą 16 sierpnia, brakuje jeszcze dwóch juniorów. Cezary Surgiel i Damian Domagała przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W Hiszpanii rehabilituje się natomiast Daniel Dujshebaev. W nowym klubie po raz pierwszy mógł uczestniczyć w zajęciach Dylan Nahi, który przeniósł się z PSG. Do pracy z zespołem powrócił po kontuzji Haukur Thrastarson.

Zajęcia z kieleckim klubem rozpoczął bramkarz Wojciech Czerwiński z AZS UJK Kielce, który ma pomagać podczas treningów. - Chcemy robić mniej rotacji niż w ubiegłych dwóch sezonach. To najlepsza sytuacja, że dwóch zawodników gra tyle samo w meczu. Dziękujemy Wojtkowi, że chce nam pomóc w okresie przygotowawczym i w razie nieprzewidywalnej sytuacji będzie mógł nam pomagać - wyjaśnił Tałant Dujszebajew.

Kielczanie czekali na początek przygotowań. - Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego, że razem się spotykamy. Sytuacja jest lepsza niż rok temu, gdy nie wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądać. Jesteśmy wypoczęci i każdy po tak długiej przerwie chętnie się spotkał - ocenił trener.

- Wakacje mi szybko upłynęły i nie za bardzo odczuwałem, że jestem półtora miesiąca bez treningu. Nie odzwyczaiłem się od hali i od treningu, szczególnie że w wakacje przychodziłem tu na siłownię czy pobiegać na stadionie - dodał Arkadiusz Moryto, zawodnik klubu z Kielc.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tekturowe łóżka w Tokio robią furorę. Słynna tenisistka pokazała zdjęcia

Źródło artykułu: