Trzy porażki KPR-u Kobierzyce w Czechach

Zawodniczki KPR-u Kobierzyce od piątku do niedzieli uczestniczyły w turnieju w czeskiej miejscowości Most. Polki niestety przegrały wszystkie trzy spotkania.

Michał Gałęzewski
zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce
Dla KPR-u Kobierzyce turniej w Moście był bardzo dobrą lekcją dla KPR-u Kobierzyce. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską najbliżej zwycięstwa był w pierwszym spotkaniu, w którym mierzył się z prowadzonym przez Adriana Struzika DHK Banikiem Most. Do przerwy był remis 17:17, po zmianie stron jednak gospodynie potrafiły zbudować wyraźną przewagę i prowadziły 29:21. Do końca KPR zmniejszał straty, jednak ostatecznie przegrał+6

Następnie KPR grał z Thüringer HC, który w latach 2011-18 zdobył 7 mistrzostw Niemiec, a w ostatnim sezonie zajął 4. miejsce. w Bundeslidze. Do przerwy był remis, a po niej KPR zbudował minimalną przewagę. Później jednak lepiej spisywały się zawodniczki z Erfurtu, dla których po 6 bramek zdobyły Kristiin Guendig i Lamprini Tsakalou.

Najmniej wyrównany był ostatni mecz KPR-u, w którym zawodniczki z Dolnego Śląska spotkali się z węgierskim Mosonmagyaróvári KC SE. Węgierki wygrały aż 34:25, a aż 14 bramek zdobyła Tanja Asanin z Czarnogóry.