PGNiG Superliga. Piotrkowianin wygrał drużynowo. Gdańszczanie żałowali popełnionych błędów

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wygrał przed własną publicznością z Torus Wybrzeżem Gdańsk 26:23 w pierwszym meczu dla obu drużyn. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego zwróciła uwagę na atuty drużynowe.

Michał Gałęzewski
Patryk Mastalerz Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Piotrkowianin / Na zdjęciu: Patryk Mastalerz
Dla Torus Wybrzeża Gdańsk nie była to udana inauguracja. Do przerwy gdańszczanie zdobyli 8 bramek i ostatecznie po przestoju w drugiej części spotkania wyjechali z Piotrkowa Trybunalskiego bez punktów. - Na pewno spotkanie mogło się podobać, szczególnie publiczności z Piotrkowa, ponieważ Piotrkowianin wygrał. Był to zdecydowanie mecz błędów i zwyciężyła drużyna, która zrobiła ich mniej. W I połowie było zbyt dużo prostych, niewymuszonych błędów z naszej strony - powiedział Mateusz Jachlewski, rozgrywający klubu z Gdańska.

- Różnie bywa z formą w pierwszych kolejkach, ale nie były to wymówki. Wiedzieliśmy, że będzie to kluczowy mecz w kontekście dalszych losów w lidze. Urządziliśmy sobie dużą krzywdę i nie wiem czy nie udźwignęliśmy tego spotkania, bo liczba prostych błędów, szczególnie w I połowie była zatrważająca - dodał trener Mariusz Jurkiewicz.

Nie ma co się dziwić, w dużo lepszych nastrojach po meczu byli gospodarze. - Najbardziej cieszą trzy punkty, na które pracowaliśmy zarówno w ataku, jak i w obronie. Do tego bramkarze pobronili i każdy dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - podkreślił Patryk Mastalerz, zawodnik Piotrkowianina.

Bartosz Jurecki zwrócił natomiast uwagę na atuty spowodowane inauguracją w Piotrkowie Trybunalskim. - W końcu gramy przed swoją publicznością. To mój trzeci sezon i zawsze zaczynaliśmy na wyjeździe i tu każdy widział swoją szansę na trzy punkty. Cieszę się bardzo, bo gra w obronie była niesamowita. Do tego wola walki, pomaganie sobie i zamykanie obrotowego. Więcej bramek straciliśmy tylko jak drużyna przeciwna rzucała kontry i karne. W ataku było widać strach czy przytłoczenie i cała publika oczekuje od nas zwycięstw - ocenił trener.

Czy zwycięstwo Piotrkowianina jest niespodzianką?