PGNiG Superliga. Do przerwy pachniało dużą niespodzianką. Potem faworyci wrzucili wyższy bieg

W pierwszej kolejce nowego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn Orlen Wisła Płock pokonała u siebie MMTS Kwidzyn (31:26). Goście powalczyli do przerwy, ale to nie wystarczyło, żeby zwyciężyć.

Maciej Szumowski
zawodnicy Orlenu Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock
Orlen Wisła przepracowała bardzo dobrze okres transferowy. Kibice w Orlen Arenie wypatrywali przede wszystkim nowych zawodników - na czele z Markiem Daćką, Tinem Lucinem, Siergiejem Kosorotowem i wracającym z Picku Szeged Dmitrijem Żytnikowem. W składzie zabrakło jednak kapitana, Michała Daszka.

Płocczan miał czekać dość łatwy mecz. Przecież MMTS Kwidzyn dopiero niedawno wywalczył swoje pozostanie w szeregach PGNiG Superligi. Udało się rzutem na taśmę zachować ligowy byt, o wzmocnieniach jednak nie było mowy.

We wcześniejszych sezonach kwidzynianie nieraz udowodniali, że potrafią zaskoczyć faworyta. Nie inaczej było tym razem. Przez pierwszą połowę goście stawiali opór wicemistrzom Polski. Do szatni zawodnicy zeszli z remisem - po 15.

W drugiej połowie Wisła odjechała i ostatecznie zwyciężyła 31 do 26. Bardzo dobry występ zaliczył Niko Mindegia, który siedmiokrotnie pokonał bramkarzy MMTS-u. Udanie zadebiutował też Tin Lucin, zdobywca sześciu goli. Wyróżnić należy też Siergieja Kosorotowa, który bardzo szybko trafił trzy razy do bramki i pokazał, że może stać się jedną z gwiazd Nafciarzy.

W MMTS-ie zabrakło lidera. Po cztery bramki zdobyli Michał Peret, Arkadiusz Ossowski, Bartosz Nastaj i Jakub Szyszko.