PGNiG Superliga Kobiet. Pierwsze punkty dla Piotrcovii, 11 bramek Balsam to za mało

Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Eurobud JKS Jarosław 23:21, zdobywając swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Drużynie z Podkarpacia nie pomogła nawet świetna dyspozycja Magdy Balsam, która zdobyła ponad połowę bramek dla przyjezdnych.

Michał Gałęzewski
Piotrcovia Piotrków Trybunalski Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Piotrcovia Piotrków Trybunalski
W czwartek spotkały się ze sobą zespoły, które czekają na swoje pierwsze punkty w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Od początku dobrze, szczególnie w defensywie spisywały się zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, które jeszcze w 6. minucie spotkania prowadziły 2:0. Gra w ofensywie nie była jednak mocnym punktem również gospodyń.

Obie drużyny grały falami. Eurobud JKS Jarosław potrafił rzucić trzy bramki z rzędu, by po chwili tyle samo stracić. W zespole gospodyń bardzo dobrze spisywała się Karolina Sarnecka, która najwięcej problemów miała ze skuteczną Magdą Balsam. Przed przerwą gospodynie wyszły ponownie na dwubramkowe prowadzenie.

Przy stanie 10:8, dwie bramki z rzędu rzuciła Balsam, doprowadzając do remisu! Zespół z Jarosławia mógł nawet wyjść na prowadzenie, jednak nie wykorzystał swoich szans. Punktowała natomiast Karolina Jureńczyk. 19-letnia rozgrywająca zakończyła I połowę rzucając dwie bramki z rzędu i to właśnie taką przewagę zbudowały sobie podopieczne Krzysztofa Przybylskiego.

Pomimo kary dla Katarzyny Kozimur, drugą połowę doskonale zaczęły zawodniczki prowadzone przez Reidara Moistada. Gdy kolejny raz z rzutu karnego trafiła Magda Balsam, w 35. minucie to zespół gości prowadził 14:13!

Obie drużyny grały bramka za bramkę, a wciąż ważną rolę w obu zespołach odgrywały bramkarki. Do tego na boisku nie brakowało chaosu spowodowanego nerwowością. Przy stanie 21:20 dla gospodyń, rzut karny wyskakując w stronę dwóch rywalek wywalczyła Justyna Świerczek. Ważną bramkę z siódmego metra zdobyła Joanna Waga. Po długiej akcji jarosławianek, piłkę w dwie ręce po rzucie złapała Sarnecka, a kolejną bramkę dorzuciła Tatjana Trbović!

Eurobud JKS zmienił obronę na "każdy swego", jednak nic to nie dało, ze względu na słabą grę w ataku drużyny z Podkarpacia. Wynik spotkania - 23:21 ustaliła Czarnogórka Olivera Vukcević. Komplet punktów pozostał w Piotrkowie Trybunalskim.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 23:21 (12:10)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Waga 5, Świerczek 4, Oreszczuk 3, Klonowska 3, Jureńczyk 2, Trawczyńska 2, Trbović 2, Sobecka 1, Królikowska 1 oraz Grobelna, Majsak, Fesdorf.