Strzeleckie popisy w Lubinie. Outsiderki postawiły się mistrzyniom

MKS Zagłębie Lubin zmierzyło się w czwartej kolejce z przedostatnią Suzuki Koroną Handball Kielce, ale niżej notowane rywalki tanio skóry nie sprzedały. Aż trzynaście bramek rzuciła Marta Rosińska.

Małgorzata Boluk
Daria Zawistowska Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Daria Zawistowska
Aktualne mistrzynie Polski podejmowały w piątek beniaminka, jednak nie obyło się bez małych problemów. Suzuki Korona Handball Kielce nie przestraszyła się złotych medalistek i potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z niekwestionowanym faworytem starcia.

W ekipie gości prym wiodła Marta Rosińska, która w całym spotkaniu podjęła aż 23 rzutowe próby, z czego 13 z nich zakończyło się dla podopiecznych Pawła Tetelewskiego bramką. Po drugiej stronie boiska błyszczała Daria Zawistowska. Lewoskrzydłowa na listę strzelczyń wpisała się dziewięć razy, a to wszystko przy stuprocentowej skuteczności.

To właśnie głównie po bramkach skrzydłowych lubinianki wypracowały sobie kilkubramkową przewagę w pierwszym kwadransie zawodów (9:5 w 15'), ale zawodniczki drużyny z województwa świętokrzyskiego nie zwiesiły głów i w dwudziestej minucie po trafieniach Marty Rosińskiej złapały kontakt.

Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do Miedziowych. Mistrzynie rzuciły sześć bramek, na co Korona Handball odpowiedziała jedynie dobrym rzutem Magdaleny Kowalczyk. MKS Zagłębie Lubin zeszło tym samym na przerwę z komfortową zaliczką.

Do 48. minuty spotkanie przebiegało dla gospodyń bezproblemowo. Później przewaga szczypiornistek Bożeny Karkut zaczęła niepokojąco topnieć (26:24 w 56'), ale medalistki nie pozwoliły na sensację i utrzymały się na prowadzeniu do ostatniego gwizdka sędziów. Spotkania nie dokończyły Patricia Machado Matieli i Kinga Jakubowska, które nabawiły się urazów.

MVP meczu została wybrana Daria Zawistowska, a w drużynie gości wyróżniono Martę Rosińską.

MKS Zagłębie Lubin - Suzuki Korona Handball Kielce 29:25 (16:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka - Jakubowska 3, Grzyb 1, Hartman, Górna 3, Miłek, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 9, Kochaniak-Sala 6, Matieli 1, Noga, Milojević 1.