Piotrcovia Piotrków Trybunalski zaatakowała podium. Bohaterek jest kilka

Piotrcovia Piotrków Trybunalski stanęła w niedzielę na wysokości zadania i po wygranej w Kobierzycach awansowała na trzecie miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Na zwycięstwo złożyło się kilka elementów, w tym świetne, indywidualne występy zawodniczek.

MB
Krzysztof Przybylski Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Krzysztof Przybylski
Piotrcovia Piotrków Trybunalski na Dolny Śląsk przyjechała z zamiarem zmazania plamy po ostatniej, dość wysokiej porażce z MKS FunFloor Perłą Lublin. Pierwsza połowa ekipie z województwa łódzkiego nie wyszła, ale w drugiej części starcia, sytuacja na parkiecie uległa zmianie.

Jakie słowa padły w szatni? - Przede wszystkim, żeby poprawić swoją skuteczność. Mieliśmy kilka sytuacji nierzuconych, w tym dwa rzuty karne w pierwszej połowie. Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo, bo zagraliśmy później naprawdę zespołowo - ocenił trener Krzysztof Przybylski.

Choć zwycięstwo na Dolnym Śląsku to praca zespołowa, są zawodniczki, które zrobiły w tym meczu różnicę i mocno przyczyniły się do wygranej. - W drugiej części meczu bardzo dobrze weszła Małgorzata Trawczyńska, w bramce funkcjonowała od samego początku bardzo dobrze Daria Opelt, a do tego pomagała obrona - przyznał szkoleniowiec.

- Najbardziej jestem zadowolony z trzech punktów, bo takie trzy punkty odjechały nam w inauguracyjnym spotkaniu z drużyną z Kobierzyc. W niedzielę wytrzymaliśmy ciśnienie do samego końca i wygraliśmy. W dodatku Daria Opelt zagrała naprawdę świetnie i trzymała nam wynik do samego końca. Cieszę się też z tego, że w drugiej połowie potrafiliśmy zafunkcjonować jako zespół i zagrać konsekwentnie - zakończył Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski w następnej kolejce zmierzy się u siebie z mistrzem Polski, MKS Zagłębiem Lubin. Czy pójdą za ciosem? Dowiemy się 5 listopada o godzinie 18:00.