To miało być spotkanie kolejki. Okazało się jednostronnym starciem

Mająca medalowe aspiracje Piotrcovia Piotrków Trybunalski podejmowała w piątek MKS Zagłębie Lubin, ale atut własnego boiska nie pomógł. Mistrzynie Polski nie dały się zaskoczyć i dominowały od pierwszych minut.

Małgorzata Boluk
zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Drużyna z Dolnego Śląska lubi postawić na mocny start, a później kontrolować losy meczu. Mistrzynie Polski tak też zrobiły w piątkowym spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Zawodniczki Bożeny Karkut grały twardo w obronie i sukcesywnie powiększały prowadzenie po bramkach skrzydłowych lub występującej na prawej połówce - Kingi Jakubowskiej.

Po pierwszym kwadransie zawodów, MKS Zagłębie Lubin mogła martwić jedynie kontuzja reprezentacyjnej rozgrywającej. Karolina Kochaniak-Sala po jednej z rzutowych prób niefortunnie upadła na parkiet i musiała opuścić boisko w asyście fizjoterapeuty. W jej miejsce pojawiła się Emilia Galińska.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie mogła poradzić sobie z obroną gości i w pierwszej połowie przegrywała już nawet różnicą dziewięciu bramek (4:13 w 19'). Szczypiornistki Krzysztofa Przybylskiego do przerwy zdołały zniwelować część strat, ale tuż po zmianie stron znów miały kłopoty w ofensywie.

Złote medalistki wygrały bardzo pewnie, choć trener Bożena Karkut może mieć lekkie zastrzeżenia do przestojów w grze przy wysokim i komfortowym prowadzeniu. Między innymi w końcówce meczu, gdy gospodynie zdołały przypudrować wynik po trafieniach Kingi Stanisławczyk, Lucyny Sobeckiej i Karoliny Jureńczyk, przekraczając tym samym granicę dwudziestu zdobytych bramek.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 21:27 (11:16)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Stanisławczyk 3, Trawczyńska 3, Fesdorf 3, Waga 2, Jureńczyk 2, Sobecka 2, Trbović 2, Oreszczuk 1, Grobelna 1, Majsak 1, Królikowska 1, Klonowska.