MŚ 2021. Kolejna niewiadoma rozwiązana. Norweżki w półfinale

Reprezentacja Norwegii pokonała drużynę Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej 34:28 i awansowała do półfinału mistrzostw świata. Gwiazdą spotkania była Nora Mork, która zdobyła aż 9 bramek.

Michał Gałęzewski
Nora Mork (Norwegia) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Nora Mork (Norwegia)
W środę reprezentacja Norwegii zmierzyła się z Rosjankami, które pokonały już w fazie grupowej Polskę. Norweżki szybko wyszły na prowadzenie, już w 8. minucie po bramce Kari Dale, prowadziły 5:2. Później jeszcze powiększyły przewagę do sześciu bramek, gdy uaktywniła się Nora Mork.

Przed przerwą jednak zawodniczki z Rosji zaczęły odrabiać straty i kontynuowały to po zmianie stron. Gdy w 38. minucie trafiła Julia Markowa, na tablicy wyników widniał już rezultat 22:20. W tym momencie jednak nasze wschodnie sąsiadki zanotowały bolesny przestój.

W ciągu dziesięciu minut, Norwegia rzuciła siedem bramek i na dwanaście minut przed końcem prowadziła już 29:21. Rosjanki próbowały jeszcze odmienić sytuację, jednak o zwycięstwie mowy być już nie mogło. Norwegia wygrała 34:28.

W półfinale, który rozegrany zostanie 17 grudnia, Norwegia zagra w Granollers z gospodyniami turnieju - Hiszpankami. W drugim półfinale, Dania zagra ze zwycięzcą spotkania Francja - Szwecja.

Norwegia - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej 34:28 (19:15)

Norwegia: Solberg (4/18 - 22%), Lunde (6/20 - 30%) - Mork 9, Solberg-Isaksen 7, Brattset Dale 5, Reistad 4, Bredal Oftedal 4, Kristiansen 3, Jacobsen 1, Ingstad 1 oraz Aune, Hegh Arntzen, Herrem, Aardahl.