Pauzowały dwie kolejki, a potem sprawiły niespodziankę! Pokonały mistrzynie Polski

Piotrcovia Piotrków Trybunalski sprawiła niespodziankę w PGNiG Superlidze Kobiet! Zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego pokonały na wyjeździe aktualne mistrzynie Polski, MKS Zagłębie Lubin.

Małgorzata Boluk
Piotrcovia Piotrków Trybunalski Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Nie były w rytmie meczowym, dwa spotkania z kolei z ich udziałem zostały przełożone, ale... nie przeszkodziło to im w pokonaniu mistrzyń Polski! I to jeszcze na ich terenie. Na ten moment ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego czekała od lat.

MKS Zagłębie Lubin w pierwszej połowie prowadziło tylko raz. W pierwszej minucie, gdy atak z prawej flanki sfinalizowała Adrianna Górna. Kolejne cztery bramki padły już łupem zdeterminowanych i skutecznych przyjezdnych. W środowy mecz bardzo dobrze weszły Sylwia Klonowska, Monika Majsak i Patrycja Królikowska (3:7 w 15').

Piotrkowianki walczyły w defensywie jak lwice i nie pozwalały miejscowym na rozwinięcie skrzydeł w ataku. Zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego poczuły, że ten mecz mogą wygrać. Starały się nie dawać przeciwnikowi okazji do zdobywania łatwych bramek i grać do pewnej piłki. Poskutkowało to dość wysokim prowadzeniem do przerwy.

Nie wiemy, co lubinianki usłyszały i powiedziały sobie w szatni, ale tuż po zmianie stron zobaczyliśmy na parkiecie całkiem inny zespół. MKS Zagłębie Lubin rzuciło się do odrabiania strat i zrobiło to nawet z lekką nawiązką (16:15 w 43'), ale Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie podłamała się i w porę przerwała serię Miedziowych. Na remis trafiła Patrycja Królikowska, a przez następne minuty oglądaliśmy zaciętą wymianę ciosów.

A później? Znów rewelacyjna gra gości. Ekipa z województwa łódzkiego grała jak natchniona i zdobyła aż siedem bramek z rzędu! Na parkiecie brylowała Kinga Stanisławczyk (MVP), a mistrzynie kraju po tym ciosie już się nie podniosły (19:25 w 55').

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:27 (9:14)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Łabuda, Grzyb 5, Hartman, Górna 5, Galińska 4, Zawistowska, Kochaniak-Sala 5, Machado Matieli 2, Noga, Milojević 1.