Gwardia Opole szuka wzmocnień. Transfer z PGNiG Superligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Marek Monczka
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Marek Monczka
zdjęcie autora artykułu

Gwardia Opole potrzebowała wzmocnień na rozegraniu. Nową jakość ma zapewnić pozyskany ze Stali Mielec Czech Marek Monczka.

Jeden z najlepszych strzelców ligi czeskiej dołączy do klubu w trakcie sezonu 2021/22. Ostatnie 1,5 roku Marek Monczka spędził w Stali Mielec, gdzie był jednym z kluczowych graczy. Czech dał się jednak namówić na przenosiny do Opola, po kontuzji kolana Wiktora Kawki KPR Gwardia potrzebowała nowego rozgrywającego.

- Nie jest łatwo pozyskać zawodnika gotowego do wyjścia na boisko z dnia na dzień, tym bardziej w środku sezonu i tuż przed zamknięciem okna transferowego. Sytuacja zdrowotna w kadrze, zarówno biorąc pod uwagę kontuzje, jak i powikłania po zbiorowym zakażeniu koronawirusem, jest - łagodnie mówiąc - niezbyt dobra. Marek to uniwersalny zawodnik, mogący z miejsca wspomóc nasz zespół w wielu aspektach i właśnie na to liczymy - skomentował dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Monczka dał się poznać w Superlidze jako niezły strzelec, przez 1,5 roku rzucił 116 bramek. Do dorobku dołożył też 89 asyst. Nim przeniósł się do Polski, przez wiele lat występował w Baniku Karwina.

ZOBACZ: Najlepsi w kraju obserwują Jędraszczyka Kolejny talent w Kielcach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"

Źródło artykułu: