Bez niespodzianki w Kielcach. KPR wykonał swoje zadanie

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z KPR-em Gminy Kobierzyce 24:31. Najwięcej, bo aż 9 bramek zdobyła dla zwycięskiej drużyny Zorica Despodovska, która potrzebowała do tego 12 prób.

Michał Gałęzewski
Zorica Despodovska Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Zorica Despodovska
Faworytkami piątkowego meczu były zawodniczki z Kobierzyc, które plasują się na ligowym podium - w przeciwieństwie do ostatniego w tabeli beniaminka z Kielc. Zespół gości od początku wyszedł na prowadzenie, a bardzo dobrze broniła Beata Kowalczyk. Na domiar złego dla kielczanek, w 12. minucie z boiska została zniesiona Magda Więckowska, która w niemal każdym spotkaniu jest najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny.

Gra zespołu z Kobierzyc wyglądała bardzo dobrze, a za rzucanie bramek odpowiedzialne były przede wszystkim Zorica Despodovska i Mariola Wiertelak. Zespół gości szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Później do głosu doszła młoda Michalina Pastuszka, jednak jej akcje nie pomogły Suzuki Koronie Handball na więcej, niż na doprowadzenie do wyniku 12:16 do przerwy.

Po zmianie stron więcej z gry miały kielczanki, jednak ponownie świetnie w kobierzyckiej bramce spisywała się Beata Kowalczyk, która uspokoiła grę drużyny. W 40. minucie, gdy piątą bramkę z rzędu dla swojej drużyny rzuciła Aleksandra Olek, faworytki prowadziły już 23:15.

Kielczanki się nie poddały i do końca grały o jak najlepszy wynik, nie pozwalając KPR-owi na podwyższenie przewagi. O odrobieniu całej straty nie było jednak mowy. KPR wygrał 31:24 i dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Suzuki Korona Handball pozostaje na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Suzuki Korona Handball Kielce - KPR Gminy Kobierzyce 24:31 (12:16)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska - Rosińska 8, Pękala 6, Pastuszka 6, Gliwińska 2, Więckowska 1, Piwowarczyk 1 oraz Młynarska-Papaj, Gruszczyńska, Jasińska, Grabarczyk, Kowalczyk, Kędzior, Zimnicka.