Wielkie zwycięstwo Łomży Vive w Niemczech!

Pierwszy raz w historii szczypiorniści Łomży Vive zdobyli dwa punkty we Flensburgu. Dzięki wygranej 33:25 kielczanie postawili niezwykle ważny krok w kierunku zwycięstwa fazy grupowej.

Aneta Szypnicka-Staniec
szczypiorniści Barlinek Industrii Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Barlinek Industrii Kielce
Ze względu na warunki atmosferyczne w Europie kibice oglądający to spotkanie w telewizji musieli uzbroić się w dużo cierpliwości - transmisja ze względu na problemy techniczne cały czas się zacinała i rwała. Kielczanie we Flens-Arenie takich problemów nie mieli - prowadzili od początku starcia i to oni nadawali tempo i kontrolowali wynik.

W zaskakującym ustawieniu zaczęli to spotkanie szczypiorniści Łomży Vive - kielczanie wyszli bardzo wysoko, zastosowali obronę 5-1 z mocno wysuniętym Dylanem Nahi i to szybko przyniosło efekty. Gospodarze byli zmuszeni do rozpoczynania ataku pozycyjnego niemal na osiemnastym metrze boiska i początkowo zupełnie sobie z tym nie radzili.

Przyjezdni błyskawicznie wykorzystali ten element zaskoczenia i kłopoty Wikingów w ofensywie. Żółto-biało-niebiescy natychmiastowo wyszli na prowadzenie 3:0, a ich gra wyglądała naprawdę obiecująco. Gospodarze na pierwsze trafienie musieli czekać niemal cztery minuty, a i to nie rozwiązało ich problemów ze skutecznością.

Doskonale od pierwszych minut między słupkami Łomży Vive spisywał się Andreas Wolff. Golkiper obronił między innymi dwa rzuty karne, a jego parady pozwoliły na wyprowadzanie skutecznych kontrataków.

Po kwadransie gry szczypiornistom z Flensburga udało się zmniejszyć straty do jednego trafienia. Ogromna w tym zasługa Benjamina Buricia, który mocno dawał się we znaki mistrzom Polski. Na szczęście podopieczni Tałanta Dujszebajewa przetrwali trudniejszy moment i nie pozwolili na doprowadzenie do remisu. Wystarczyła chwila, a oni znów odskoczyli na cztery trafienia.

Wikingowie jednak się nie poddawali - przed końcem pierwszej połowy zaliczyli kolejny zryw, ale tym razem też udało im się zmniejszyć prowadzenie gości do jednej bramki. Przed przerwą zdążył jeszcze trafić Władisław Kulesz i to kielczanie zeszli do szatni wygrywając 14:12.

Na otwarcie drugiej połowy rywali znów mocno ukąsił Kulesz i mistrzowie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Nie minęło zresztą nawet dziesięć minut tej części pojedynku, a żółto-biało-niebiescy zdołali wypracować przewagę pięciu trafień.

Rywale cały czas szarpali i starali się minimalizować straty, ale kielczanie grali konsekwentnie, spokojnie i cały czas utrzymywali dystans trzech-czterech bramek. Mistrzowie Polski nie tracili koncentracji, a w końcówce całkowicie zdominowali grę.