Eurobud JKS walczy o medal. Pewna wygrana z Młynami Stoisław

Po zwycięstwie w Piotrkowie Trybunalskim, Eurobud JKS Jarosław poszedł za ciosem. Zespół z Podkarpacia pokonał pewnie Młyny Stoisław Koszalin 29:17, budując wysoką przewagę już w I połowie.

Michał Gałęzewski
radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław
Początek meczu w Jarosławiu był wyrównany. Gdy w 6. minucie trafiła Hanna Rycharska, był remis 3:3. Od tego czasu jednak więcej do powiedzenia miały gospodynie niedzielnego spotkania, które pomimo dwóch kar rzuciły pięć bramek w ciągu dwunastu minut, tracąc tylko jedną.

Zawodniczki Młynów Stoisław nie potrafiły sforsować dobrze grającej obrony i bramki rywalek, a Eurobud JKS Jarosław jeszcze powiększał przewagę. Gdy w 23. minucie trafiła Magda Balsam, na tablicy wyników widniał już rezultat 11:5. Dopiero po drugim czasie wziętym przez Waldemara Szafulskiego, w końcówce I połowy goście z Koszalina potrafili nawiązywać w miarę wyrównaną walkę.

Do przerwy było 15:9, a drugą połowę znów bardzo dobrze w defensywie zaczęły jarosławianki, które w ciągu jedenastu minut straciły jedną bramkę. W międzyczasie ekipa z Pomorza Zachodniego nie wykorzystała dwóch rzutów karnych.

Do samego końca Eurobud JKS Jarosław kontrolował wynik spotkania, ostatecznie wygrywając 29:17. Ze względu na porażkę KPR-u Gminy Kobierzyce, drużyna Reidara Moistada ma już tylko trzy punkty straty do podium i 6 punktów przewagi nad piątą pozycją. Młyny Stoisław pozostają na szóstym miejscu.

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 29:17 (15:9)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kucharczyk, Djurasinović - Gadzina 6, Matuszczyk 6, Balsam 4, A.Zimny 3, Niesciaruk 3, Mrden 2, Wołownyk 2, Guziewicz 2, Kozimur 1 oraz Vukcević.