Oficjalnie: nie będzie wielkiego powrotu do kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Jurecki
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Jurecki
zdjęcie autora artykułu

Koniec dyskusji o powrocie Michała Jureckiego do kadry. Były reprezentant w piłce ręcznej potwierdził w wywiadzie dla sport.tvp.pl, że nie zmienił zdania. - Oczywiście szanuję decyzję Michała - mówi nam trener Patryk Rombel.

Kilka dni temu Michał Jurecki w programie SUPERzręczni w Kanale Sportowym dał nadzieję na powrót do reprezentacji. - Nie ukrywam... Urodziła mi się jakaś taka myśl w głowie, że może fajnie byłoby jeszcze zagrać w kadrze. Trzeba by przedyskutować to na poważnie. Z chęcią bym założył jeszcze biało-czerwoną koszulkę - powiedział 37-letni trzykrotny medalista mistrzostw świata, a jego wypowiedź została odebrana jako ewentualna zapowiedź powrotu.

Niedługo później w wywiadzie ze sport.tvp.pl przyznał: - Nie wracam do reprezentacji. To ostateczna decyzja.

O sprawę zapytaliśmy selekcjonera Patryka Rombla. - Od razu o tym porozmawialiśmy, w sumie odbyliśmy dwie rozmowy. Michał twierdził, że jego słowa w Kanale Sportowym nie były deklaracją powrotu. Poprosił jednak o czas do namysłu i niedługo później poinformował mnie o ostatecznej decyzji. Absolutnie nie wywierałem na niego presji, zostawiłem mu wolny wolny i oczywiście szanuję tę decyzję.

Jurecki zakończył reprezentacyjną karierę w 2017 roku, po 12 latach występów. Z kadrą zdobył srebro i dwa brązowe medale mistrzostw świata, w 2016 roku zajął z reprezentacją czwarte miejsce podczas igrzysk w Rio de Janeiro.

ZOBACZ: Jest decyzja w sprawie meczu Polska - Rosja! Norwegowie będą mieli nowego trenera

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: syn gwiazdy NBA skradł show!

Źródło artykułu: