Kolejny skalp ostrowian, KPR Legionowo walczy o czołówkę

Arged KPR Ostrovia wygrała w Zamościu z Padwą 30:23 i po 17. kolejce ma już 47 punktów. KPR Legionowo po wygranej we Wrocławiu wciąż zachowuje szansę na wicemistrzostwo Ligi Centralnej.

Michał Gałęzewski
Kamil Adamski Materiały prasowe / Fot. Tomasz Tomczewski / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Kamil Adamski
W Zamościu Padwa od początku weszła źle w mecz z Arged KPR Ostrovią. Gospodarze już po 12. minucie przegrywali 1:5 i musieli odrabiać straty. Po tym, jak rzucili 5 bramek z rzędu na przełomie I i II połowy, w 36. minucie był remis 14:14. Do końca jednak lepiej spisywali się goście, którzy ostatecznie wygrali 30:21.

We Wrocławiu Śląsk prowadził z faworyzowanym KPR-em Legionowo już różnicą trzech bramek, jednak i w tym spotkaniu zwyciężyli goście, dla których 10 bramek rzucił Filip Fąfara. Ekipa z Mazowsza jest wśród czterech drużyn, które mają 33-35 punktów i walczą o wicemistrzostwo Ligi Centralnej.