Faza grupowa zakończona. Znamy pary play-off Ligi Mistrzów

Niesamowity mecz Paris Saint-Germain z Veszprem zakończył fazę grupową Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Znamy już czterech ćwierćfinalistów. Na początku kwietnia dołączą do nich kolejne zespoły.

Marcin Górczyński
Arkadiusz Moryto, skrzydłowy Łomży Industrii Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto, skrzydłowy Łomży Industrii Kielce
Bezpośredni awans do najlepszej ósemki zapewniały dwie pierwsze lokaty w grupie. W ćwierćfinale zameldowały się już duński Aalborg Handbold, niemieckie THW Kiel, obrońca tytułu FC Barca Lassa i Łomża Vive Kielce. Mistrzowie Polski okazali się najlepsi w grupie śmierci z udziałem większości europejskich potęg.

Nim kielczanie przystąpią w maju do rywalizacji, 7 kwietnia poznają przeciwnika, którym będzie Montpellier HB albo FC Porto Sofarma. W fazie TOP 16 szczególnie interesująco zapowiada się starcie Picku Szeged z Flensburgiem.

Fazę grupową zakończono z przytupem. Gracze PSG i Veszprem trafili do siatki łącznie 79 razy, nie było odpuszczenia, pomimo że mecz miał wyłącznie znaczenie prestiżowe. Na miano bohatera długo pracował Rodrigo Corrales, powstrzymujący przed przerwą ataki byłych kolegów z paryskiej szatni. Po przerwie uaktywnił się Nikola Karabatić, ale wciąż świetnie bronił hiszpański bramkarz Veszprem. Z przodu szalał Rasmus Lauge Schmidt, a zwycięstwo 40:39 dał gol Omara Yahii.

Paris Saint-Germain HB - Telekom Veszprem 39:40 (19:20)
Najwięcej bramek: dla PSG - Nikola Karabatić 8, Luc Steins 6, Kamil Syprzak, Nedim Remili, Mikkel Hansen - po 5; dla Veszprem - Petar Nenadić 9, Rasmus Lauge Schmidt 7, Andreas Nilsson, Manuel Strlek - po 6