• Skoki

Niespodzianka w Lublinie! Koniec wspaniałej serii

Kandydatki do mistrzostwa Polski szczypiornistki Perły Lublin z sensacyjną domową porażką. Pretendentki do tytułu przegrały z Eurobudem JKS Jarosław.

Marcin Górczyński
Walentyna Niesciaruk i Dominika Więckowska PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Walentyna Niesciaruk i Dominika Więckowska
Wydawało się, że teren Perły jest nie do zdobycia, lublinianki kolekcjonowały punkty z własnego boiska. Nie spodziewano się, że passę przerwie akurat Eurobud JKS Jarosław, grający w tym sezonie o brązowy medal, ale niedysponujący takim potencjałem jak Perła.

Romana Roszak i Dominika Więckowska dwoiły się, by utrzymać lublinianki w grze. Eurobud zaprezentował się nadzwyczaj dobrze i nie dopadł go kryzys fizyczny na tle tak silnych rywalek. Rewelacyjnie spisywała się zwłaszcza dobrze znana w Lublinie Magda Balsam. Reprezentantka Polski rzuciła przedostatnią bramkę, jednak ostatnie słowo należało do Aleksandry Dorsz. Obrotowa zapewniła sensacyjne zwycięstwo 25:24.

Po porażce Perła może stracić pozycję lidera na rzecz Zagłębia Lubin, ale prawdopodobnie o mistrzostwie Polski zdecyduje dopiero majowa "święta wojna" pomiędzy kandydatkami do tytułu.

MKS Funfloor Perła Lublin - Eurobud JKS Jarosław 24:25 (12:15)

MKS: Gawlik, Wdowiak - Więckowska 11, Roszak 7, Anastacio 2, Szynkaruk 1, Płomińska 1, Portasińska 1, Beganović 1, Achruk, Pietras, Szarawaga.