Siódemka Kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie zawodniczek, które w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyły na miejsce w Siódemce kolejki.

1
/ 8

Bramkarki były jednymi z głównych bohaterek decydujących dwóch meczów o mistrzostwo Polski. Prawdziwy popis umiejętności dały przede wszystkim pierwszego dnia, kiedy po dwóch dogrywkach, przyszło im bronić rzuty karne. Czwarte starcie obu siódemek potwierdziło jednak, że to doświadczenie lublinianek przesądziło o losach złotych medali. Wielki udział w tym triumfie miała po raz kolejny Ekaterina Dzhukeva. Zatrzymywała rywalki w decydujących momentach, grała równo i bardzo pewnie. Brawa należą się też jej vis a vis Małgorzacie Gapskiej, a ponadto Sołomiji Sziwierskiej z Pogoni Baltica Szczecin, zwłaszcza za drugi mecz w Elblągu z tamtejszym Startem.

2
/ 8

Lewe skrzydło: Karolina Kalska (Energa AZS Koszalin) [12]

Czternaście celnych rzutów w jednym meczu robi spore wrażenie. Tym bardziej, że skrzydłowa Akademiczek była skuteczna zarówno po akcjach całego zespołu, jak i rzutach karnych. Karolina Kalska walnie przyczyniła się do pokonania Ruchu Chorzów. Imponowała wyjściami do kontrataków, świetnie walczyła o pozycje. Dwunaste wyróżnienie w Siódemce kolejki na pewno nie jest dziełem przypadku.

3
/ 8

Lewe rozegranie: Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia) [6]

Najbardziej doświadczona szczypiornistka Vistalu Gdynia robiła wszystko, by jej drużyna wygrała tak pierwszy jak i drugi mecz z MKS-em Selgros Lublin. Starała się kreować grę, a w decydujących momentach potrafiła wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Zagrała dwa znakomite spotkania, potwierdzając, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Superlidze. Wykazała się uniwersalnością, zmiennością pozycji, w zależności od aktualnej sytuacji.

4
/ 8

Środek rozegrania: Agata Cebula (SPR Pogoń Baltica Szczecin) [16]

Liderka szczecinianek starała się prowadzić swój zespół do triumfu w Elblągu. Pierwszego dnia cała drużyna przyjezdnych miała nieco słabszy dzień, choć reprezentantka Polski i tak znalazła się w gronie najskuteczniejszych zawodniczek Pogoni. W czwartym pojedynku obu siódemek w pełni pokazała swoją klasę, nie tylko oddawała rzuty z trudnych pozycji, próbowała indywidualnie oszukiwać obronę rywalek, ale też znakomicie asystowała koleżankom.

5
/ 8

Prawe rozegranie: Monika Kobylińska (Vistal Gdynia) [8]

Młoda zawodniczka z Trójmiasta zagrała bez kompleksów przeciwko mistrzyniom Polski. Jej wejścia indywidualne, trudne decyzje rzutowe, odwaga, zaangażowanie, robiły wielkie wrażenie, ale przede wszystkim robiły wielką krzywdę lubliniankom. Wygrana Vistalu w pierwszym spotkaniu w Gdyni, to w ogromnej mierze jej zasługa. Świetnie współpracowała m.in. z Iwoną Niedźwiedź. Niewątpliwie Monika Kobylińska ma szansę, aby zostać jedną z najlepszych prawych rozgrywających w Superlidze. Już w kolejnych rozgrywkach będzie postrachem każdej defensywy.

6
/ 8

Prawe skrzydło: Jessica Quintino (MKS Selgros Lublin) [12]

Skrzydłowa mistrzyń Polski jest mocnym punktem w ekipie Sabiny Włodek. Większość piłek, która do niej trafiała w obu meczach w Trójmieście, znajdowała drogę do bramki Vistalu Gdynia. Brazylijka potrafiła błyskawicznie biegać do kontrataków, walczyła o jak najlepszą pozycję, w momentach kluczowych ręka jej nie zadrżała. Obrona gdynianek w zasadzie nie znalazła na nią metody, o czym świadczy ilość rzuconych goli. Jessica Quintino to najczęściej wyróżniana prawoskrzydłowa w naszym zestawieniu.

7
/ 8

W Gdyni miał miejsce pojedynek obrotowych. Drugiego dnia jedną bramkę więcej od Patrycji Kulwińskiej, rzuciła Joanna Drabik, która miała duży wpływ na zwycięstwo MKS-u Selgros, ale też zrehabilitowała się tym samym z nawiązką za niecelny rzut karny podczas sobotniego spotkania. Występ byłej szczypiornistki KSS-u Kielce jest ukoronowaniem jej dobrej dyspozycji w całym sezonie.

8
/ 8

Ławka rezerwowych:

Małgorzata Gapska
Małgorzata Gapska

Bramkarka: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia) [7} Lewe skrzydło: Kinga Grzyb (Start Elbląg) [9] Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [8] Środek rozegrania: Dorota Małek (MKS Selgros Lublin) [9] Prawe rozegranie: Kristina Repelewska (MKS Selgros Lublin) [2] Prawe skrzydło: Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin) [8] Kołowa: Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia) [8]

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Kuba Andruk
24.05.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dodam jeszcze że pierwsze newsy o transferze Niedźwiedź pojawiły się 28 kwietnia na sf komentarze do "pierwsza zawodniczka opuszcza", tylko wtedy wszyscy myśleli że chodzi o Semenę! Mistrz z Lu Czytaj całość
avatar
Kuba Andruk
24.05.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
przeglad sportowy: Niedzwiedź sędziowie mocno wpłynęli na wynik  
avatar
lubelski MKS
24.05.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Daj link do tego wywiadu  
avatar
Kuba Andruk
24.05.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Właśnie przeczytałem wywiad w ps z Niedźwiedź jak wychwala lubelskich kibiców. Pierwsza była Duran, potem Grzyb która grając w Elblągu wychwalała jako najlepszych kibiców Ruchu, teraz Niedźwied Czytaj całość