Kompendium PGNiG Superligi: Sandra Spa Pogoń Szczecin

Ligowi piłkarze ręczni są na ostatniej prostej przygotowań do nowego sezonu PGNiG Superligi. Przed startem rozgrywek warto zapoznać się z kompendium przygotowanym przez redakcję WP Sportowe Fakty. Przedstawiamy sylwetkę Sandra Spa Pogoni Szczecin.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Podstawowe informacje

Poprzedni sezon szczypiorniści ze Szczecina zakończyli na dość odległej pozycji. Wpływ na wynik końcowy miała pierwsza runda zawodowych rozgrywek, którą Pogoń grała głównie na wyjazdach. Bolączką były też liczne urazy, które uniemożliwiły nawiązanie walki. Odmiana nastąpiła wraz z nowym rokiem. Portowcy rozpoczęli marsz w górę tabeli i awansowali na pozycję dającą prawo gry w barażach o ćwierćfinał mistrzostw Polski.

Przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczęli z nowymi nadziejami i bardzo mocno przemeblowanym składem, a także nową osobą na ławce szkoleniowej, Piotrem Frelkiem. - Mamy wielu młodych chłopaków. Wiedziałem, że nie wszystko będzie wyglądało tak, jak chcę. Jest dużo pracy, ale wiem, w którym kierunku musimy iść - powiedział po turnieju w Kaliszu szkoleniowiec.

Rok założenia: 2007

Barwy: granatowo-bordowe

Hala: MOSRiR, ul. Twardowskiego 12b (736 miejsc) i Azoty Arena, ul. Szafera 3/5/7 (5700 miejsc)

Największe sukcesy: 4. miejsce (2014/2015)

Ostatnie sezony w PGNiG Superlidze:

Sezon Liga Miejsce Puchar Polski
2012/2013 PGNiG Superliga 7. 1/4 finału
2013/2014 PGNiG Superliga 6. 1/4 finału
2014/2015 PGNiG Superliga 4. 1/8 finału
2015/2016 PGNiG Superliga 10. 1/8 finału
2016/2017 PGNiG Superliga Baraże o Rundę Finałową 1/4 finału

 

Czy Sandra Spa Pogoń Szczecin w sezonie 2017/2018 Superligi zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
  • Grzymisław Zgłoś komentarz
    Pogoń z roku na rok coraz słabsza kadrowo. Jednak teraz odejście bardzo wielu ważnych zawodników i pogłoski o dużych zaległościach finansowych sugerują, że to może być ostatni sezon
    Czytaj całość
    Pogoni w lidze zawodowej, ten komfort braku spadków przez określony czas może się okazać złudny. Jeśli to prawda z opóźnieniami w wypłatach, to dziwi mnie, że klub ze Szczecina tak szybko dostał licencję. Jednak przy pełnej, 16-zespołowej obsadzie, w kolejnym procesie licencyjnym tolerancja może być już o wiele mniejsza. Powinna być. Bardzo szkoda, że tak się to toczy w klubie z woj. zachodniopomorskiego. Ubiegły sezon zakończony dobrymi wynikami w pucharze PGNiG Superligi, a wcześniej udało się wejść do barażu o ósemkę, choć bardzo długo przewagę w wyścigu o piątą pozycję miał KPR Legionowo. Teraz taki wynik będzie sporą niespodzianką. Chociaż rywalizacja od trzeciego miejsca w dół zapowiada się ciekawie i nieprzewidywalnie, to i tak klub ze Szczecina wydaje się kadrowo najsłabszy, a pozasportowe słabości na pewno nie pomagają.
    • kibicsz-n Zgłoś komentarz
      Trzymamy kciuki za naszych zawodnikow ! Mam nadzieję że zespoł znajdzie wystarczajaco duzo sił i motywacji aby zaistniec w tym sezonie. Niepokoją niestety słabe wyniki zarządu klubu. W
      Czytaj całość
      400 tys mieście , z województwem o dużym potencjale "Pogoń" nie potrafi przekonać do siebie sponsorow tak aby zapewnic stabilny budżet na cały sezon. Nie jest przypadkiem że w czerwcu "nagle i z niezrozumiałych powodów" odeszło tylu wartościowych zawodników. Zaległosci z płatnościami są tak duże, że aż trudno uwierzyc ze klub ponownie otrzymał licencje na granie. Ale nie rozwiazane problemy powrócą.Media pewnie coś wiedzą, bo rzadko informują o klubie i to bardziej z kronikarskiego obowiazku niz z zainteresowania. Kibice sie niepokoją, a działania zarządu to na razie tylko mydlenie oczu.
      • Pietryga Zgłoś komentarz
        Sandra sic! Pogoń Szczecin to typowy średniak. Miło by było przełamać ten stereotyp.