Uwaga, młodzi zdolni. Oni mogą podbić PGNiG Superligę

Utalentowana młodzież odważnie wchodzi do PGNiG Superligi. Swój potencjał chcą też udowodnić zawodnicy ograni na tym poziomie, ale wciąż perspektywiczni. Portal WP SportoweFakty wybrał kandydatów na odkrycia sezonu 2017/2018.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Patryk Mauer 

Klub: KPR Gwardia Opole
Data urodzenia: 02.09.1998 (18 lat)
Pozycja: prawoskrzydłowy
Poprzednie kluby: UKS Dziewiątka Legnica, SMS ZPRP Gdańsk 

O jego wielkim talencie mówi się właściwie odkąd trafił do SMS ZPRP Gdańsk. Licealista należał w poprzednim sezonie do najlepszych strzelców I ligi (172 gole). Superliga stała dla niego otworem. Wychowanek Dziewiątki Legnica zdecydował się na Gwardię Opole, czyli klub, który odważnie stawia na młodych. Rok temu działacze wyciągnęli z podziemia Michała Lemianaka. Tym razem odkryciem może być Mauer. Prawoskrzydłowy - jak na 19-latka - dysponuje szerokim wachlarzem rzutów, co pokazał na niedawno zakończonych mistrzostwach świata juniorów. 

Który klub najlepiej pracuje z młodzieżą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • Grzymisław Zgłoś komentarz
  Nie chcę, by to zabrzmiało jakoś złośliwie, ale to nie jest lista kandydatów na odkrycie sezonu, tylko po prostu wybrani reprezentanci młodzieżowi, którzy wchodzą do Superligi. W
  Czytaj całość
  bardzo wielu przypadkach jest zaznaczone, że na początku mają małe szanse na występy w lidze ze względu na znacznie bardziej doświadczonych konkurentów do regularnej gry. Nawet bodaj najlepszy z absolwentów gdańskiego SMS-u z ubiegłego sezonu Patryk Mauer konkurował będzie z jednym z odkryć ubiegłego sezonu Michałem Lemaniakiem.
  • Czarcik Zgłoś komentarz
   Tych młodych może pokazać się więcej - w myśl przepisów, które obligują kluby do wprowadzenia 5-u zawodników z grup juniorskich i zapewnienia im odpowiedniej ilości minut na
   Czytaj całość
   parkiecie. Np u nas zgłoszony do rozgrywek LZ został 16-o letni bramkarz (a raczej 15-o bo 16 skończy w listopadzie xD). Przynajmniej tak podała GW.
   • Marek La Zgłoś komentarz
    Proszę zwrócić uwagę na nowego obrotowego MMTS KWIDZYN Ryszarda Landzwojczaka.Koscian ma tradycję Handballa i praca trenerów grup młodzieżowych idzie w dobrym kierunku.
    • HANDBALL ZABRZE Zgłoś komentarz
     Brakuje mi tutaj Łukasza Gogoli,wicekróla strzelców 1 ligi który zasilił nasz klub.Bardzo niekowekcjonalny zawodnik Zobaczymy.
     • Maxi-102 Zgłoś komentarz
      Najlepiej z młodzieżą to pracuje Wisła Płock...:)