Popis kieleckiej młodzieży. Siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze

W Kielcach doczekali się utalentowanej młodzieży. Dwaj najmłodsi z zawodników Łomży Vive wśród najlepszych graczy ostatniego tygodnia w Superlidze.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Bramkarz: Miłosz Wałach (Łomża Vive Kielce)

W Kielcach mają komfort, bo nawet nominalnie trzeci bramkarz zapewnia wysoką jakość w Superlidze. Ba, Wałach otarł się o rekord rozgrywek! Najmłodszy z golkiperów zatrzymał aż 21 rzutów zawodników Grupy Azoty, przy skuteczności 51 proc. Do Marcina Schodowskiego brakło mu zaledwie jednej interwencji. Wypożyczenie na sezon 2021/22 powinno mu wyjść tylko na dobre, prawie za każdym razem, gdy dostaje szansę, nie zawodzi w kieleckich barwach.
Czy uważasz, że Cezary Surgiel jest dobrym wyborem w Kielcach na sezon 2021/22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • robertvelkosciej Zgłoś komentarz
  Czarek fajny występ ale na pewno nie miał 100% skuteczności jak pisze redaktor. Na samym początku bramkarz Tarnowa obronił jego rzut z kontry. Nie pamiętam jak było w dalszej części
  Czytaj całość
  meczu
  • kck Zgłoś komentarz
   To trochę pokazuje, że stara gwardia ma rację, że jeśli chcesz zrobić skok jakościowy to trzeba wyjechać za granicę. Miłosz Wałach drugi rok z rzędu ma skuteczność obron 35% w SL,
   Czytaj całość
   ale jak poszedł na zmianę w LM, z Brześciem to nawet nie zderzył się z piłką, wiadomo że pozycja bramkarza jest dość specyficzna. Inaczej jest z Czarkiem, klub podjął decyzję moim zdaniem słuszną, że na skrzydle gdzie kontuzje zdarzają się rzadko a jeden zawodnik może grać cały mecz, o nie wzmacnianiu się kolejnym zawodnikiem z zagranicy czy też nie przedłużaniu kontraktu z Angelem. Dylan Nahi już pokazuje duże możliwości, więc jestem spokojny, że spełni pokładane w nim duże nadzieje i stanie się liderem na LS zarówno w ataku jak i w obronie a dla Czarka następny sezon może być kluczowy dla rozwoju, ale najpierw musi mocno popracować nad przygotowaniem fizycznym i złapać trochę kilogramów tkanki mięśniowej. Miejmy nadzieje, że w przyszłości skorzysta na tym nasza reprezentacja.
   • Maxi - 102 Zgłoś komentarz
    Wałach super perspektywiczny ale ten drugi nie bardzo.